برخوردهای فیزیکی در امربه معروف و نهی از منکر موثر نیست

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان، در جلسه ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر گلستان، با بیان این که شرایط امروز بسیار متفاوت و دشوارتر از گذشته شده است، بیان کرد: امروز باید کارها را به بهترین شکل و با برنامه ریزی انجام داد. یکی از این کارها فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

وی، با اشاره به گزارش های ارائه شده توسط دستگاه های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گزارش های ارائه شده مثبت است اما نحوه اجرا بسیار مهم است. باید افراد را نصیحت کرد و این کار موثرتر از آن است که در خیابان با آن ها بگومگو کنیم.

امام جمعه گلستان ادامه داد: اگر رهبر معظم انقلاب فرمودند که تذکر دهید به این معنی نیست که در خیابان بگیر و ببند راه بیندازیم. ایشان تاکید کردند تذکر دهید و عبور کنید.

وی با تاکید بر لزوم حضور افراد تاثیرگزار و با بیان گویا، اظهار کرد: رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) وقتی می خواستند به ایران و روم مامور بفرستند افرادی را انتخاب می کردند که بهترین قیافه ها را داشتند تا وقتی آنجا می روند شکوه ظاهری ایران آن ها را مجذوب خود نکند.

وی تصریح کرد: نصیحت ها باید حساب شده باشد و ظاهر و بیان افراد در نصیحت ها بسیار مهم است. نیروی انتظامی هم باید حضور داشته باشد اما فقط باید رصد کند و افراد را بخواهد تا در محیطی مناسب و بدور از مکان های انتظامی و اداری نصیحت کند نه این که بخواهد در خیابان برخورد کند.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: باید گفتگو را برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر گسترش داد. حجاب، فرهنگ و اعتقاد است و نمی توان آن را با برخورد فیزیکی درست کرد.

وی اضافه کرد: باید افرادی انتخاب شوند که آرام، متین و جا افتاده باشند تا برخورد مناسب کنند.

وی خواستار فرهنگ سازی ریشه ای توسط آموزش و پرورش شد و گفت: آموزش و پرورش باید در مسائل ریشه ای فرهنگ سازی کند و این کار باید مستمر و پیگیرانه باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + هفت =