نباید به منکرهای آشکار بی‌‌توجهی شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خوی، حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در همایش ترویجی و تبلیغی فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر که در خوی برگزار شد، اظهار داشت: نباید هنگام رو به رو شدن با موارد منکری که آشکارا انجام می‌شود، بی‌توجهی کنیم.

وی بر لزوم برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی با حضور اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: اعضای شوراهای اداری و اصناف باید در این قبیل نشست‌ها حضور پیدا کنند.

این مسؤول به روایتی از امام هادی(علیه السلام) مبنی بر «در آخرالزمان گروهی به وجود می‌آیند که امر به معروف و نهی از منکر را واجب نمی‌‌دانند مگر در صورتی که از ضرر ایمن باشند، همچنین دنبال رخصت و بهانه برای خود هستند» اشاره کرد.

امام جمعه خوی در بخش دیگری از سخنان خود به روایات متعدد پیرامون نشانه‌های آخرالزمان اشاره کرد و ادامه داد: حاکم شدن رابطه‌های مبتنی بر سود، دین‌گریزی اقشار مختلف مردم، برقرار شدن روحیه دنیاپرستی بین مردم‌‌ها، اشاعه ترس و ناامنی در جوامع نشانه‌های آخرالزمان به شمار می‌رود.

*لزوم دقت داشتن بر نشانه‌های آخرالزمان
وی خالی شدن مساجد و محافل دینی از حضور مردم خداجو، اشاعه فسادهای رفتاری و اخلاقی، وقوع جنگ‌های خانمان‌سوز، بی‌مهری مردم‌ نسبت به یکدیگر، تنزل ابعاد معنوی در شخصیت افراد را نشانه‌های دیگر آخرالزمان براساس روایات دانست.

موسوی شکوری با ابراز تاسف از اینکه تفکر امر به معروف و نهی از منکر به عنوان واجب الهی در بین مردم کم‌رنگ شده است، گفت: اشاعه پیدا کردن فرهنگ‌های منحط بیگانه و فعالیت مستمر مستکبران عالم برای قبح‌زدایی از منکرات از جمله علل بی‌‌توجهی مردم به این فریضه الهی است.

امام جمعه خوی ضمن ابراز تاسف از تلاش تاثیرگذار دشمنان اسلام و انقلاب برای بی‌تفاوت کردن مردم به آموزه‌های دینی، اضافه کرد: این موضوع نیز از جمله عوامل روی گردانی مردم نسبت به این فریضه الهی محسوب می‌شود.

*لزوم تلاش برای خودسازی فردی
مدیر حوزه‌‌های علمیه خوی خودخواهی و غفلت را به معنای واقعی کلمه دو بلای خانمان‌سوز در بین ابنای بشر دانست و یادآوری کرد: باید با همه توان برای خودسازی فردی و اجتماعی قدم برداریم.

موسوی شکوری بر لزوم رعایت کردن تقوای الهی همچنین انجام واجبات و ترک محرمات تاکید کرد و اظهار داشت: در این صورت برای رسیدن به مقام قرب الهی قدم‌های بلندی برداشته‌ایم.

وی در ادامه به گوشه‌ای از سخنان امام جعفر صادق (علیه السلام) مبنی بر «اگر شیعیان ما از خدا بترسند، از اعمال خود مراقب باشند، تقوای الهی را رعایت کنند و از خداوند متعال اطاعت کنند و از گناهان هم پرهیز کنند در درجه‌ای که ما هستیم در کنار ما خواهند بود» اشاره کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 1 =