لزوم توسعه وقفیات در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد زرگر در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با آیت‌الله علوی گرگانی، با اشاره به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی در سال ۹۳، اظهار کرد: زمانی که رهبری امر کردند که برای امر به معروف کاری شود با محوریت آیت‌الله جنتی ستاد احیای امر به معروف شکل گرفت و در چهار دولت این قانون مطرح شد.

وی افزود: در دوره هفتم و هشتم که دولت قانون را تصویب نکرد، اما در دولت نهم در هیأت دولت طرح تصویب شد و بالاخره پس از مشکلات متعدد در سال ۹۳ قانون در مجلس تصویب شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه در قانون پیش‌بینی شده که دستورالعمل و آیین نامه اجرایی توسط خود ستاد تهیه شود، اظهار کرد: ۶ وزیر، نمایندگان رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان صدا و سیما و فرمانده نیروی انتظامی شخصاً عضو ستاد هستند و نمی‌توانند نماینده به جلسات بفرستند.

وی با بیان اینکه تشکیلات در ستاد امر به معروف و نهی از منکر زیر نظر امام جمعه است، گفت: یکی از نکات اساسی پیش بینی شده در قانون اجرای امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم است و ریاست امام جمعه نیز در ستاد به همین خاطر بوده است.

زرگر با بیان اینکه تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر برای شکل‌گیری کار توسط مردم پیش بینی شده است، افزود: در تمام سازمان‌ها نیروهای یاوران معروف، در آموزش و پرورش یادآوران معروف و در محلات با محوریت مردم طلایه داران معروف شکل گرفته‌اند.

وی گفت: در محلات گروه‌های ۱۰ نفره با محوریت امام جماعت شکل می‌گیرد و مشکلات محله را پیگیری می‌کنند و هر ۵ گروه یک ناحیه است و هر هفت ناحیه یک منطقه را تشکیل می‌دهد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر گزینش نیروهای این ستاد خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات رهبری در زمینه گزینش افراد سعی داریم با تحقق این امر از ورود نیروهای نفوذی جلوگیری کنیم.

وی آموزش مستمر نیروهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و گفت: تاکنون سازماندهی خوبی صورت گرفته و استقبال چشمگیر مردمی را شاهد بوده‌ایم به طوری که با شکل گیری گروه‌ها ۱۰۰ هزار نفر جذب شده‌اند.

زرگر مشکلات مالی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را مورد توجه قرار داد و گفت: امسال پیش بینی ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه داشتیم که تنها ۲۴ میلیارد تومان تخصیص گرفته است.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ۸۰۰ شهر فعال است، گفت: حرکات منسجم و خوبی شکل گرفته است و مردم علاقه خوبی به توسعه فعالیت‌ها نشان داده‌اند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: مردم به توسعه امر به معروف و نهی از منکر علاقه دارند و اگر بشود وقفیاتی صورت بگیرد کار شکل خوبی می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای امام حسین(علیه السلام) که برای احیای امر به معروف شهید شدند وقفیات فراوانی است و امید داریم مردم برای تحقق این فریضه هم حامی ستاد باشند و به وقف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اهتمام ورزند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + شش =