تکیه مسؤولان فرهنگی بر بومی سازی فریضتین باشد

 

حسین مسگرانی در گفتگو با روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان سیستان وبلوچستان با تاکید بر این مطلب که تمامی مسؤولین و دست اندرکاران فرهنگی باید بر بحث آموزش تکیه کنند گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری باید اولویت های فرهنگی و بومی سازی در استان به منظور نهادینه کردن این فرهنگ و واجب الهی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این نکته که متاسفانه هنوز تصور بدی از امر به معروف ونهی از منکر در جامعه وجود دارد و مردم به اشتباه تصور می کنند که این ستاد به اجبار با افراد برخورد می کنند و آنها را به اجبار وادار به عمل کردن به این امر می کنند، افزود: این دغدغه مسؤولان فرهنگی است که بتوانند افراد جامعه را با واقعیات و آثار خوب معروفات و مضرات و آثار بد منکرات با زبان نرم ورویی گشاده آشنا کنند.

مسگرانی تصریح کرد: بحث آموزش در زمینه آشنایی افراد با معروفات و منکرات یکی از رویکردهای فرهنگی مهمی است که انصافا در استان در چند سال اخیر خوب جواب داده است و باید در این حوزه پژوهشگاهی فعال شود تا اقدامات و تولیدات فرهنگی بیشتر انجام شود.

وی بیان کرد: ترویج وبسط این دو فرهنگ مهم و الهی در مرحله اول باید از خود فرد آغاز شود ومسئولین ومتولیان امر فرهنگی باید در ابتداآموزشها وتذکرات لازم را به خود دهند تا بتوانند در راستای ایفای نقش خود موفق وپیروز باشند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سیستان وبلوچستان اظهار داشت: برای اجرایی شدن این دو واجب الهی باید بین دستگاهها ومردم تعامل وهماهنگی باشد وبا بهره مندی از ظرفیت رسانه ها در فرهنگ سازی وبومی سازی این مهم گامهای مثبت وموثری برداشت چرا که رسانه ها به دلیل قدرت تاثیر گذاری بسیار بالایی که دارند مهم ترین راه برای متحول کردن این امر در بین افراد هستند.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از عمده ترین آثارمثبتی که رسانه های استان نسبت به سایر استانهای کشور دارند نمایش وحدت بین شیعه وسنی بوده وهمین رسانه ها می توانند در نهادینه کردن واجرایی شدن این دو فریضتین خوب عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + پانزده =