امر به معروف و نهی از منکر در اولویت کار اداره ها باشد

سید محمدعلی صباغی روز دوشنبه در جلسه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان افزود: امر به معروف و نهی از منکر از فرایض فراموش شده ای است که بر هر مرد و زن مسلمان توصیه می شود، این فرضیه از منظر عقلی و شرع اسلام به صلاح جامعه است و جامعه و مردم را از گمراهی و کج روی آگاه می کند.

وی گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر هر ماه در شهرستان تشکیل می شود و رییس شورا در هر اداره ای ، رئیس آن نهاد است، شورای یاد شده در اداره های خوسف به دلیل جابه جایی تعدادی از مدیران باید دو باره بازسازی شود.

معاون فرمانداری خوسف اضافه کرد: دبیر هر ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید مشخص، و ۵ تا ۷ نفر یاوران امر به معروف و نهی از منکر در هر اداره نیز مشخص شود.

صباغی بیان کرد: سال ۹۴ شورای امر و به معروف می توانست رتبه نخست را در استان کسب کند ولی به دلیل مستند سازی نشدن در ردیف های بعدی قرار گرفت.

وی هدف از برگزاری نشست های امر به معروف و نهی از منکر را هماهنگی میان ادارهها در احیای این فریضه الهی عنوان کرد و یادآور شد: احیای این مهم از وظایف ذاتی هر ارگان دولتی است.

صباغی یادآور شد: از جمله اهداف یاوران امر به معروف و نهی از منکر در ادارهها گسترش فرهنگ فریضه الهی، تذکر لسانی، استفاده از ظرفیت ادارهها و انتقال تجارب تذکر لسانی است و آمران زیر نظر رییس و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می کنند.

وی افزود: طراحی و اجرای نظام پیشنهادات، حسن برخورد و ارتباط متقابل با همکاران و ارباب رجوع، داشتن وجدان کاری، انجام امور با صداقت در گفتار و عمل، حراست از منافع سازمان و حفظ اسرار، مشارکت در امور سازمان و دقت در مصرف بیت المال و اقامه نماز اول وقت از مصادیق امر به معروف در ادارهها هستند.

معاون فرمانداری خوسف اتلاف منابع، استفاده شخصی از منابع سازمان، اصراف، افراط در اموال سازمان را از مصادیق نهی از منکر عنوان کرد و گفت: همچنین چاپلوسی و تخریب دیگران و سرپیچی از مدیر مافوق از مصادیق نهی از منکر در ادارهها دانست.

همچنین دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر سپاه خوسف، با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بالاترین منکر جرایمی هستند که پایه های نظام را سست می کنند، افزود: در تمامی اداراههای شهرستان شورای امر به معروف تشکیل شده است.

سرهنگ محمد خدابخشی ادامه داد: جابه جایی بعضی از مدیران شهرستان سبب شد تا تصمیم بر سازماندهی مجدد شورای امر به معروف و نهی از منکر گرفته شود.

وی از تمام اداره هایی که شورای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل داده اند تشکر کرد وگفت: در تمام نهادها، ادارهها و دستگاههای اداری و غیر اداری باید این شورا تشکیل شود.

وی اظهار کرد: تمامی اعضای اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید مشکل سازمان و حیطه کاری خود را شناسایی و یاوران آن هسته باید در راستای رفع مشکل گام بردارند.

دبیر ستاد امر و به معروف و نهی از منکر شهرستان ، هدف شورای یاد شده را تذکر دوستانه عنوان کرد و گفت: بدون ارتباطات مؤثر اجتماعی نمی توانیم در امر تذکر لسانی تأثیر گذار باشیم.

وی بیان کرد: در ستاد شهرستان برای برگزاری کارگاه های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای دبیران و رئیسان سازمان ها هماهنگی های لازم انجام شده است.

به گفته خدابخشی هفته امر به معرف و نهی از منکر از ۱۲ مهر ماه مصادف با اول محرم آغاز می شود، لذا از دبیران و رئیسان ستاد و شورای یاد شده خواسته می شود تا برنامه های خود را به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − چهارده =