فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک واقعیت است و نمی‌توان آن را تعطیل کرد

 

به گزارش صبح رزن فتحعلی حسینی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رزن گفت: مربیان امر به معروف و نهی از منکر با رسالت‌های علمی و معنوی و تربیتی که در جامعه ایجاد می‌کنند، بیشترین اثرگذاری را بر انجام این فریضتین الهی خواهند داشت.

وی با یادآوری وجود مصادیق منکر در جامعه، تأکید کرد: باید با اعمال شیوه‌هایی تاثیرگذار، جلوی اشاعه منکرات را گرفت چرا که امروز بسیاری از معروفات فراموش شده و منکرات جای آن را گرفته و عادی شده است.
حسینی افزود: مربیان امر به معروف و نهی از منکر با رسالت‌های علمی و معنوی و تربیتی که در جامعه ایجاد می‌کنند، بیشترین اثرگذاری را بر انجام این فریضتین الهی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه گسترش فضای مجازی موجب بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر شده است، ادامه داد: به علت اینکه نتوانسته‌ایم پیش‌بینی کنیم فضای مجازی هم معروف و هم منکر دارد بنابراین در کنترل آن ضعیف هستیم و امروز با این گرفتاری مواجه شده‌ایم و جرائم زیادی در این حوزه اتفاق می‌افتد.

دادستان رزن نیز با اشاره به اینکه دستگاه‌ها راهکارهای عملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه کنند، گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای احصاء منکرات شهرستان باید راهکارهای عملی برای برون‌رفت و کاهش آسیب‌ها را ارائه کنند.

مهدی مصطفی‌پور موادمخدر و طلاق را از جمله منکرات شهرستان عنوان کرد و افزود: باید در راستای کاهش این منکرات همه دستگاه‌ها وارد میدان شوند.

فرمانده سپاه ناحیه رزن نیز از برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر در رزن خبر داد و گفت: این همایش در هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار خواهد شد.

سرهنگ ابوالفضل برات‌زاده به برگزاری چندین عنوان برنامه در هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس، تقویت عفاف و حجاب و سلامت محیط کسب و کار از عناوین برنامه‌های شهرستان رزن در این هفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − سه =