امر به معروف مکانیسم رستگاری و اصلاح جامعه است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سید مهدی هاشمیان درنشست تخصصی مدیران روسای روابط عمومی وزارتخانه ها، سازمانها و دستگاههای اجرایی امر به معروف و نهی از منکر گفت: با اصل هشتم قانون اساسی که همان امر به معروف و نهی از منکر است می توان اصلاحات زیر بنایی در جامعه بوجود آورد.

وی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین علیه السلام امر به معروف و نهی از منکر بود افزود: امر به معروف و نهی از منکر مکانیسم اصلاح رستگاری و شادابی جامعه است و قانون امر به معروف و نهی از منکر وظایفی بر عهده روابط عمومی دستگاهها گذاشته شده است که باید انجام دهند.

هاشمیان تصریح کرد: از وظایف روابط عمومی که پیشانی دستگاه است پیام رسانی در مورد امر به معروف و نهی از منکر است که از مدیران باید شروع شود و به کارکنان تسری یابد و آن هم امر به معروف در مورد مسائل اساسی و نه تحریف شده، همچون بی حجابی که البته به نوبه خود پدیده زشتی است می باشد .

معاون امر به معروف و نهی از منکر ستاد با تاکید برتذکر به صورت دوستانه اظهار داشت: روابط عمومی که خود از اعضای شورای امر به معروف است باید در این مورد جذاب سازی کند و بستر سازی برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در مدیران و کارکنان. همچنین ارائه جدول برنامه ها به شوراها که در ارتباط با امر به معروف چه باید انجام دهند.

این مسؤول خاطر نشان کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر تولید قدرت کرده ودستان را باز گذاشته تا روابط عمومی دستگاهها که شخصیت حقوقی در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر دارند فرهنگ نقد پذیری و انتقاد کردن را ترویج دهند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 2 =