تفکر حسینی جانمایه احیا امر به معروف است

به گزارش ایرنا، شکرالله حسن بیگی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری هفته امر به معروف و نهی از منکر در استانداری استان مرکزی افزود: برنامه های این هفته باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی تدوین شود.

وی ادامه داد: مهمترین هدف امام حسین(علیه السلام) از قیام عاشورا، احیا نماز و امر به معروف بود و نظام جمهوری اسلامی نیز ارزش های خود را بر اساس احیا این دو فریضه الهی قرار داده و آحاد جامعه باید نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: آگاه سازی جامعه بر مبنای موازین دین مبین اسلام و پیاده سازی سلامت اخلاقی مهمترین نیاز جامعه اسلامی است که این مهم در فریضه امر به معروف و نهی از منکر متجلی است.

وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها لسانی و به زبان نیست و آحاد جامعه به خصوص فعالان این عرصه باید با هوشیاری و آگاهی کامل از توطئه های دشمنان ایران اسلامی از ابزار کارآمد و در اختیار خود برای آرامش بخشی به جامعه، اصلاح رفتار و تقویت پایه های اخلاقی به خوبی بهره بگیرند.

حسن بیگی اضافه کرد: تشریح و تببین آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری برای اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان، صیانت از منافع ملی و حفظ وفاق اجتماعی از مهمترین وظایف فعالان امر به معروف و نهی از منکر است که باید به آنها توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: دولتمردان، کارکنان نهادهای دولتی، بسیجیان، مداحان اهل بیت(علیه السلام) و جامعه روحانیان باید از فرصت ماه محرم الحرام در راستای نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گام بردارند.

مسؤول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد سلامت اداری و تحکیم بنیان خانواده ۱۴ مهرماه جاری در محل سالن پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) استانداری این استان برگزار می شود.

هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر به منظور یادآوری اصلی ترین هدف جهاد والا و الهی امام حسین(علیه السلام) نامگذاری شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =