گروه های طلایه داران باید آموزش را از خود شروع کنند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان، محمد سلطان زاده ، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان در همایش مسئولین تذکر لسانی و طلایه دار و مشاورین امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان های استان ، ضمن اشاره به نحوه تاسیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعد از انقلاب بیان داشت : وظیفه و رسالت ستاد امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ سازی و بستر سازی در زمینه فریضتین می باشد به گونه ای که مردم ترغیب شوند و وجدان عمومی جامعه این موضوع را بپذیرد.

وی با اشاره به فلسفه دفاع در نظم آفرینش و هستی ، امر به معروف و نهی از منکر را یک عمل مدافعانه در جامعه اسلامی دانست و افزود: خداوند بواسطه عمل به این فریضه و تکلیف ، امت اسلامی را بهترین امت ها می داند و اگر به نظام خلقت توجه کنیم متوجه می شویم علاوه بر اجتماع انسان ها در سایر نهادهای هستی نیز این امر با عنوان دفاع وجود دارد.

سلطانزاده از هفته احیاء امسال تا سال آینده را سال معنویت نامید که مقدمه آن آموزش است و خاطر نشان کرد : این آموزش را باید از خودمان شروع کنیم، چرا که در قرآن آمده است خودتان و اهل خود را از آتش جهنم نجات دهید.

وی خواستار شناسایی مهمترین مصادیق معروف و منکر در جامعه شد و حاضران در این همایش را سنگربانان ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ها خواند و افزود: همه باید در راستای وظیفه و مسؤولیتی که بر عهده داریم صحبت و عمل کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان همچنین در زمینه جذب افراد طلایه دار گفت: در این گروه ها از روحانیون و قاریان و حافظان قرآن و مداحان استفاده کنید و به سبک جلسات هیئتی این گروه ها را تشکیل دهید.

در ادامه مسؤولین تذکر لسانی و طلایه دار خواهر و برادر و مشاورین امور زنان و خانواده شهرستان های استان در کمیسیون های جداگانه با مسؤولین مربوطه به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های ابلاغی و هفته احیاء پرداختند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =