احیای امر به معروف و نهی از منکر فلسفه وجودی هیات های عزاداری است

 

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ساوه با حضور معاون استاندار و فرماندار ساوه و جمعی از مدیران دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان ساوه در دفتر امام جمعه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم گفت: همواره فعالیت‌های معنوی به دست مردم نتیجه بخش و همراه با موفقیت بوده است چنانچه زمینه پایه و اساس عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در قالب یک تلاش مردمی و جمعی در حکومت اسلام فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان با بررسی طرح‌هایی، بستر لازم را با هدف ترویج فریضه مقدس امر به معروف و نهی ازمنکر به درون مردم سرایت داد که این مهم استفاده از نیروهای آمران به معروف و ناهیان از منکر را می‌طلبد.

امام جمعه ساوه با اشاره به نزدیکی ایام محرم و نامگذاری هفته اول این ماه با عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: هفته ابتدای ماه محرم به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که باید علاوه بر احیای این فریضه مهم و دینی، برنامه‌ریزی خاصی نیز برای این هفته شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(علیه السلام) و یاران وفادار ایشان برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند خاطرنشان کرد: هیئات عزاداری باید در ایام سوگواری سیدالشهدا علاوه بر عزاداری در این ایام و ظهر عاشورا با شناساندن فریضه امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام امام حسین(علیه السلام) و جانفشانی‌های ایشان و یاران وفادارش را نیز یادآوری کنند.

حجت الاسلام حسینی همچنین با تاکید بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در بحث امر به معروف ونهی از منکر گفت: همه ما به عنوان مسؤولین جامعه باید در برپایی فریضه امر به معروف تلاش کنیم که حضور در نماز جمعه و بر با برپایی نماز جماعت ادارات مصداق بارز این امر الهی است.

وی همچنین بر حضور مسؤولین در میان مردم و دیدار چهره به چهره تاکید کرد و گفت:حضور مسئولین در نماز جمعه بعنوان پایگاه مردمی می‌تواند الگوی رفتاری و گفتاری مناسب و تاثیر گذازی در اجرای فریضه امر به معروف باشد.

همچنین در ادامه، معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز ضمن تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای اجرایی برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان عنوان کرد: همه باید در راستای ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنیم و آن را از وظیفه اداری متمایز کنیم.

محمد بهاروند توسعه فرهنگی و اخلاقی جامعه را در گرو عمل به این فریضه شرعی دانست و گفت: توجه و احساس مسؤولیت کردن نسبت به تحقق این دو فریضه مهم الهی سبب مصون ماندن از آسیب‌های فرهنگی، اعتقادی نظام به ویژه نسل جوان که دشمنان در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی آنان را نشانه رفته اند خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیز در سخنانی در خصوص هفته امر به معرف و نهی از منکر گفت : هر روز هفته احیا امر به معروف با عناوین خاصی نامگذاری شده است.

سرهنگ پاسدار مجید احمدجعفری با اشاره به برنامه‌های این هفته گفت: نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس، همایش دانشجویی و سازماندهی طلایه‌داران، تقویت سازماندهی یاوران معروف، تقویت عفاف و حجاب و… از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است که اجرا خواهد شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 14 =