اگر ما امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنیم در واقع چیزی از قیام سیدالشهدا را نفهمیده ایم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسلام آباد خبر، حجت الاسلام سید امیر محمدی پور ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به همه سالمندانی که در نمازجمعه حضور پیدا نمودند ادای احترام کرد.

وی با اشاره به علت نامگذاری هفته اول محرم بنام هفته امر به معروف و نهی از منکر، افزود: امام حسین(ع) در هنگام حرکت به سوی کربلا در نامه ای به برادرش محمد حنفیه هدفش از قیام را احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان فرموده است، و اگر ما امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنیم در واقع چیزی از قیام سیدالشهدا را نفهمیده ایم.

امام جمعه شهرستان گفت: برخی وقتی منکری را می بینند آن را گردن نیروی انتظامی می اندازند و می گویند آنها باید برخورد کنند، در صورتی امر به معروف و نهی از منکر واجب و وظیفه همگانی است ولی همانند اعمال حج نیاز به آموزش دارد.

وی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر قرار بر درگیری نیست، افزود: اگر جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر را ترک کند کم کم منکر در آن جامعه زیاد می شود و دعای مردم آن جامعه نیز مستجاب نمی شود.

حجت الاسلام محمدی پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، گفت: کامل ترین مصداق نهی از منکر سرنگونی حکومت طاغوت بود و کامل ترین مصداق امر به معروف تشکیل حکومت اسلامی. و حالا که دو مصداق اصلی انجام شده نباید در برابر مصادیق کوچکتر عاجز شویم.

وی افزود: همان گونه که بی حجابی و اسراف گناه کبیره است، دستبرد در بیت المال، سرپیچی از قانون، رباخواری و رشوه گیری از گناهان کبیره است و باید جلوی این منکرات گرفته شود.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب با بیان اینکه سال هاست که ما محرم و صفر را به اقامه عزا پرداخته ایم و باعث حفظ اسلام شده است، گفت: سال هاست که قیام سید الشهدا برای ما مایه عزت و شرافت شده است ولی باید مواظب باشیم که عزای سید الشهدا دستخوش خرافات نشود.

امام جمعه شهرستان بیان داشت: سید الشهدا برای هدایت ما آمده است، سخنران ها نکانت آموزنده در مورد عاشورا بیان کنند، سخنرانی های محرم باید پیام عرفان و حماسه داشته باشد نه پیام طمع ناله گرفتن از مجالس گریه و عزای امام حسین(ع) با بصیرت انجام شود نه با تعصب.

وی افزود: بصیرت در عزاداری یعنی اگر اینکه فهمیدی نحوه عزاداری شما غلط است باید دست از آن بکشی نه اینکه با تعصب بر آن پافشاری کنی.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =