جملات کوتاه
خانه » کل اخبار » اخبار سیاسی » دولت تن به اجرای قانون ” امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر” نمی‌دهد‌‌
دولت تن به اجرای قانون " امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر" نمی‌دهد‌‌

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج

دولت تن به اجرای قانون ” امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر” نمی‌دهد‌‌

آیت الله حسینی همدانی با‌بیان اینکه متاسفانه در شهر کرج در ادارات، بیمارستان‌ها، دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها و معابر وضعیت خوبی نداریم، افزود: امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده ‌و وقتی دولت تن به اجرایی و عملیاتی شدن این قانون مصوب مجلس و شورای نگهبان و مورد تاکید رهبری نمی‌دهد دیگران چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته اضافه کرد: بی‌حجابی مسبب ده‌ها معضل اجتماعی و فرهنگی می‌شود از این رو نباید با غفلت و فتنه گری و تن دادن به فساد مالی و اداری انسان‌های سست ایمان، نظام اسلامی خدشه دار شود.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: در ادارات، دستگاه‌های دولتی، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و معابر کرج نیز وضعیت خوبی حاکم نیست، چرا که امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی محقق نمی شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وعده های اثر بخش قرآن کریم، پیروزی است، افزود: هیچ حادثه ای برای ما رخ نمی‌دهد مگر آنچه خداوند مقدر کرده باشد.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه مساجد خانه هر پرهیزگاری است، ادامه داد: باید خانه خدا را تکریم کرد و اهل تقوا و ایمان ظاهر و باطن مساجد را مرتب و منزه نگه دارند.

آیت الله حسینی همدانی به روایتی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) مبنی بر اینکه کسی که در مسجد صدای اذان را بشنود و بدون سبب خارج شود مشرک است، اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد محافل قرآنی در مساجد فعال شوند چراکه تاکنون توجه کمی به امور مساجد صورت گرفته است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه یکی از پلیدترین ترفندهایی که از طرف دشمنان برای از بین بردن ارزش‌های الهی به کار برده شد توطئه کشف حجاب بود، گفت: این توطئه‌ توسط یکی از سرسخت‌ترین دشمنان اسلام یعنی روباه پیر و مکار استعمار انگلیس خبیث به دست یک انسان وابسته خودفروخته و وطن‌فروش که با کودتای انگلیس بر روی کار آمد انجام شد.

وی با بیان اینکه هدف از این توطئه‌ این بود که از جامعه دینی آن زمان اسلام‌زدایی شده و ارزش‌های غربی را نهادینه  کنند، عنوان کرد: با این اقدامات سعی داشتند که بی‌حجابی را قانونی کرده و برای این موضوع از گذشته برنامه‌ریزی کرده بودند تا توسط رضاخان اجرایی شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به تبعات تصویب این قانون گفت: جریان مسجد گوهرشاد پاسخ مردم به این موضوع بود و زحمت‌های فراوانی در این زمینه برای خانواده‌ها به وجود آمد که با مقاومت مردم متدین و زنان بزرگوار و درخواست علما بعد از چند سال لغو شد که آثار شوم کشف‌‌ حجاب باقی ماند و به وسیله‌ای برای نشانه رفتن ایمان و غیرت مردم تبدیل شد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به ترویج فرهنگ بی‌بندو باری در جامعه و تشویق این فرهنگ از طرف عده‌ای از ایادی استکبار در داخل و خارج کشور، ادامه داد: بی‌حجابی به جز اینکه نشان‌دهنده سقوط ارزشی زنان بوده سبب آزار و اذیت اجتماعی و تیره شدن روابط بین همسران و بی‌علاقگی به ازدواج و رواج بی‌عفتی و ده‌ها معضل اجتماعی و فرهنگی دیگر می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه مسئله بی‌حجابی مسئله مهمی است، تاکید کرد: چرا باید آبرویی که به وسیله قطره قطره خون  پاک شهیدان کشور به دست آمده با غفلت و فتنه‌گری و تن دادن به فساد مالی، اداری و اخلاقی برخی از افراد سست ایمان و شکم‌پرست بی‌تقوا خدشه‌دار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه متاسفانه در شهر کرج در ادارات، بیمارستان‌ها، دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها و معابر وضعیت خوبی نداریم، افزود: امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده ‌و وقتی دولت تن به اجرایی و عملیاتی شدن این قانون مصوب مجلس و شورای نگهبان و  مورد تاکید رهبری نمی‌دهد دیگران چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند.

وی با اشاره به حقوق شهروندی گفت: آلودگی‌های صوتی و تصویری که توسط عده‌ای در شهر صورت می‌گیرد ضایع کردن حقوق دیگران است و چرا اجازه داده می‌شود که در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی قانون اجرایی نشود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به عدم رسیدگی به پرونده مدیران دریافت‌کننده حقوق نامتعارف گفت: وقتی در مورد حقوق مدیران که تعرض به بیت‌المال مسلمین و غارتگری اموال مومنین است، کریمانه عبور می‌کنید و دزدی  از مردم را قانونی جلوه داده و مباشر کار را ذخیره نظام و انقلاب می‌دانید، نباید انتظاری از شما داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه کسانی که این موضوع را می‌بینند و سکوت می‌کنند مورد مذمت هستند، گفت: مردم و ما وظیفه داریم که ورود کرده و بقیه کار بر عهده مجریان است؛ قیام ۱۹ دی که هر ساله آن را گرامی می‌داریم که یک نهی از منکر بود که سبب آن جریان اثرگذار اجتماعی شد و طاغوت را از بین برد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه این قیام ناشی از بصیرت مردم بود و افراد بصیر آن دوره موضوع را درک کرده و رها نکردند، تصریح کرد: بصیرت و دشمن شناسی در حال حاضر مهم است و اگر از کنار سخنان و اظهارنظرها بی‌توجه گذر کنیم ضرر کرده و تذکرات باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه چهره‌هایی که با وضعیت نامناسب و خارج از شئون از منزل خارج می‌شوند دارای عقبه هستند، گفت: قسمتی از این افراد با طراحی دشمن در راستای اهداف دشمن حرکت می‌کنند و اگر کسی فکر کند که این اقدامات بدون طراحی دشمن در حال انجام است ساده‌اندیشی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه این افراد از تمام امکانات خود برای ضربه‌زدن استفاده می‌کنند، گفت: تغییر سبک زندگی با استفاده از فضای مجازی از ترفندهای دشمن است که لازم است بیدار باشید و در زمین دشمن بازی نکنید.

لینک خبر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.