جملات کوتاه
خانه » کل اخبار » اخبار سیاسی » کارهای بخشنامه‌ای در حوزه امر به‌ معروف و نهی از منکر موثر نیست
کارهای بخش‌نامه‌ای در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر موثر نیست

نماینده ولی فقیه در همدان:

کارهای بخشنامه‌ای در حوزه امر به‌ معروف و نهی از منکر موثر نیست

آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی با تاکید بر اینکه کارهای بخش‌نامه‌ای صرف در حوزه امر به‌ معروف و نهی از منکر موثر نیست، گفت: مسؤولان در امر به معروف و نهی از منکر تماشاچی نباشند و بی‌تفاوت و محافظه کارانه برخورد نکنند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی عصر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان با تاکید بر ترویج امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: دلیل عذاب قوم‌های گذشته بی‌تفاوتی آنها به رواج گناه و فساد در جامعه است.

وی با اشاره به ضرورت احساس تکلیف در مجریان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود: برخی افراد در جامعه هستند که نمی‌توانند نسبت به ناهنجاری‌های موجود در جامعه بی‌تفاوت باشند، چرا که درد دین دارند.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: برخی افراد در حوزه بخش‌نامه‌ای فعالیت می‌کنند اما افرادی که در برابر اجتماع احساس مسؤولیت می‌کنند تا منکرات را در جامعه از بین نبرند آرام نمی‌گیرند.

وی با تشریح بخشی از خطبه فدکیه حضرت زهرا(سلام الله علیها) بیان کرد: ایشان در سخنرانی خود دلیل مخالفت برخی از مردم با امیرالمومنین(علیه السلام) را بی‌تفات نبودن آن حضرت در برابر منکرات، مشکلات جامعه و تلاش ایشان در اجرای احکام الهی برشمردند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان عنوان کرد: انسانی که درد دین دارد و نمی‌تواند شاهد اشاعه مفاسد در جامعه باشد، انسان بی‌قراری می‎شود که این بی‌قراری و تلاش وی برای حل مفاسد را تنمر می‌گویند.

وی با بیان اینکه اگر در کشور وزارتخانه امر به معروف و نهی از منکر داشتیم، افرادی را انتخاب می‌کردیم که درد دین داشتند، تصریح کردند: دلیل انتخاب اینگونه افراد برای این کار این است که آنها در برابر منکرات بی‌تفاوت نیستند.

محمدی خطاب به اعضای ستاد تصریح کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اگر مسؤولیتی را به عهده گرفتیم نباید بی‌تفاوت، تماشاچی و محافظه‌کار بوده و برای خوشنام معرفی کردن خود برخی کارها را انجام دهیم.

وی با تاکید بر لزوم آموزش افراد و بررسی بهترین راه‌ها برای عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر مراحل و مراتبی دارد که آخرین راه آن مقابله و برخورد با افراد است.

امام جمعه همدان عنوان کرد: اگر از بهترین راه و مناسب حال مخاطب خود اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کنیم، اقدام ما در جامعه اثرگذار است در غیر این صورت عمل ما با کارهای بخشنامه‌ای فرقی نمی‌کند.

لینک خبر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.