جملات کوتاه
خانه » آخرین خبرها » هماهنگی و سازماندهی از آثار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است
هماهنگی و سازماندهی از آثار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است

جانشین دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر کامیاران

هماهنگی و سازماندهی از آثار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است

محمدکریم فیضی گفت: اهداف معنوی طرح امربه معروف ونهی از منکر بسیار است و به شکوفائی روح و روان آدمی می انجامد، به خصوص که اهداف آن مانند هماهنگی و سازماندهی بیشتر در زندگی روزمره و اجتماعی نمود پیدا می کند.

 

به گزارش شاهوخبر؛ جانشین دبیرستاد امربه معروف ونهی از منکر کامیاران با اشاره به چگونگی خلقت انسان و وجه تمایز وی با سایر جانداران از نظر نطق و عقل، به تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

محمدکریم فیضی ظهر درگفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن اعلام برگزاری کارگاه ها وکلاس های روشنگری فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: در جامعه‌های انسانی یکی از عوامل مهمی که می تواند رشد و شکوفائی هر چه بهتر و بیشتر را به ارمغان آورد، دعوت کردن شهروندان به سوی انجام عمل نیک و بازداشتن از اعمال ناپسنداست.

وی تشریح کرد: در سخنان بزرگان دین آمده است که تازمانی که مردم اهل امر به معروف و نهی از منکر باشند، خیر و برکت در میانشان موج می زند و بالطبع اگر سراغ این فریضه نروند، برکات از آنان فاصله می گیرد و یاوری‌های زمینی و آسمانی را از دست می دهند.

جانشین دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر کامیاران اضافه کرد: براین مبنا کارگاه های آموزشی و کلاس های روشنگری در مراکز اداری، تربیتی و آموزشگاهی برگزار می شود و دوره جدید این آموزش‌ها آغاز شده است تا شهروندان در هر پایه، مقام و پایگاه اجتماعی به درک فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر برسند.

فیضی با اشاره به منابع مورد استفاده در این دوره‌های آموزشی عنوان داشت: قرآن کریم برترین و بهترین منبع الهام بخش راه و روش زندگی است و خیر و صلاح همه انسان ها را به خوی متبین می سازد؛ همچنین کتاب های منتشر شده توسط ستاد و مولفات اساتید فن در کارگاه های آموزشی تدریس می شود.

وی در پایان هدف از برگزاری کارگاه های امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: اهداف معنوی این طرح بسیار است و به شکوفائی روح و روان آدمی می انجامد، به خصوص که اهداف آن مانند هماهنگی و سازماندهی بیشتر، در زندگی روزمره و اجتماعی نمود پیدا می کند.

لینک خبر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.