نگاه به مسئله امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر باید نگاهی اجتماعی باشد

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، طاهره افشین‌زاد امروز در نشست امر به معروف و نهی از منکر در تحکیم بنیان خانواده در جمع آرایشگران و پیرایشگران زنانه که به همت پایگاه مطهره در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، ضمن تبریک ایام ماه رجب اظهار داشت: نگاه ما به مسئله امر به معروف و نهی از منکر باید نگاهی اجتماعی باشد.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر راهکارهای خاص خود را دارد که اگر درست انجام ندهیم آسیب هایی را به بار می آورد.

مدیر حوزه الزهرا استان همدان افزود: این موضوع با زندگی ما عجین شده و چیزی خارج از زندگی ما نیست که از عهده آن برنیاییم، هر اندازه آمرتر باشیم تأثیر آن در دیگران بیشتر است.

وی در خصوص بحث تهاجم فرهنگی عنوان کرد: دشمنان در عرصه تهاجم فرهنگی که اکنون با عنوان جنگ نرم مطرح می شود می خواهند کشور را به نفع خود عوض کنند و در نهایت برای از بین بردن فرهنگ ما ایرانیان؛ به استحاله فرهنگی رسیدند.

افشین‌زاد در ادامه تأکید کرد: مهمترین قسمت استحاله فرهنگی در میان زنان است، دشمنان گفتند اگر بتوانیم زن را در خانه تغییر دهیم، استحاله فرهنگی اعمال خواهد شد چراکه زن به عنوان نیمی از جمعیت به دیگران نیز انتقال می دهد، به همین خاطر برای تغییر فرهنگ زن روی افکار او کار می کنند.

وی ابراز داشت: نظر دشمنان این است که اگر بتوانند روسری را از روی سر زن ایرانی بردارند موفق خواهند شد که بی حجابی را رواج دهند.

مدیر حوزه الزهرا استان همدان با بیان اینکه بحث حجاب و عفاف هم در جامعه و هم در خانواده ها جایگاه بسیار مهمی دارد، ابراز داشت: حجاب و عفاف یکی از شاخه های حیا است.

وی با اشاره به اینکه در تقسیم بندی که در روایات آمده یک درصد از عفت و حیا را به آقایان داده و ۹۹ درصد مابقی به خانم ها تعلق دارد، بیان کرد: علت اینکه زنان به این راحتی آن عِرق دینی و آن حیا و عفت را از دست نمی‌دهند به خاطر این است که درجه عفت و حیا در آنان بیشتر است.

افشین‌زاد خطاب به صنف آرایشگران زنانه بیان داشت: شما زنان آرایشگر که در قسمت های مختلف شهر خدمت می‌کنید و با افراد متعددی برخورد می‌کنید باید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بپردازید چراکه در دین مبین اسلام به این مسئله بسیار سفارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: سفارش پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) به آراستگی است، اسلام نه افراط و نه تفریط را قبول دارد بلکه باید اعتدال را در هر مورد باید رعایت کرد.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =