مشهد میزبان همایش ملی امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا سید عبدالله ارجائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هدف این همایش مساله شناسی و گفتمان سازی نخبگان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و شناسایی راهکارهای تبدیل این فریضه الهی به مطالبه عمومی است.

وی تبیین و ارتقا شان و منزلت آمران به معروف و ناهیان از منکر و دلایل شرعی و عرفی ضرورت حمایت حکومت و ملت از آمران به معروف را از دیگر اهداف این همایش ذکر و بیان کرد: نظارت پویا، سازنده و به موقع چالشهای اجرایی را کاهش می دهد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ادامه داد: همایش ملی مساله شناسی و پاسخگویی به مسائل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجموع با ۵۲ زیر موضوع برگزار می شود که ۴۱ زیر موضوع آن در ارتباط با مسائل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و ۱۱ زیر موضوع در ارتباط با گفتمان سازی نخبگانی است.

وی گفت: نقش آموزش و پرورش، دانشگاهها و حوزه های علمیه در تربیت نخبگان و گفتمان سازی در خصوص این واجب الهی، بررسی وظیفه دولتمردان در این موضوع، بررسی ریشه و علل ترک معروف و ارتکاب منکر برخی از زیرموضوعهای این همایش ملی است.

دبیر علمی همایش مساله شناسی و پاسخگویی به مسائل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز گفت: تاکنون ۶۳ مقاله به دبیرخانه همایش ارائه شده است. علاقه مندان می توانند تا ۲۰ خرداد جاری مقالات خود را به دبیرخانه ارسال کنند و نتایج بررسی مقالات نیز تا ۳۰ خرداد اعلام می شود.

حجت الاسلام محمدرضا جواهری افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی قوه قضائیه، دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه المصطفی العالمیه، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر، بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی و مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر مشهد حامیان علمی این همایش هستند.

قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در قالب ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره ۲۳ فروردین ۱۳۹۴به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.