فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دوباره زنده کنیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید محمدرضا علوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پیرغار گفت: امر به‌ معروف و نهی از منکر، رمز پایداری و برپایی دستورات الهی، و شور و نشاط جامعه اسلامی است. با امر به‌ معروف و نهی از منکر بی‌تفاوتی از میان مردم مسلمان برداشته می‌شود و همه افراد در برابر یکدیگر مسئول شناخته می‌شوند.

وی تصریح کرد: همه دستورات الهی برای خوشبختی و سعادت انسان‌ها آمده است، و این سعادت زمانی رخ می‌نمایاند که به بایدها و نبایدهای الهی عمل شود. با امر به‌ معروف و نهی از منکر به یکدیگر یادآوری می‌کنیم که راه سعادت و خوشبختی خود را فراموش نکنیم، بی‌راهه و کژ راهه را انتخاب نکنیم.

وی اظهار داشت: باید با همبستگی میان مردم و مسئولان، دو فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر که تقریباً رو به فراموشی می‌رفت را دوباره زنده کنیم.

وی افزود: امر به‌ معروف و نهی از منکر همان چیزی است که حضرت امام حسین(علیه السلام) برای احیای آن قیام کرد و بسیاری از واجبات دینی با اجرای امر به‌ معروف انجام می‌شود و خیلی از فسادها نیز با نهی از منکر اصلاً صورت نمی‌پذیرد.

 

وی در پایان با تأکید بر اینکه انجام فریضه امر به‌ معروف، وظیفه تک‌تک همه آحاد مردم است، گفت: هر کس هرچه در توان دارد برای همکاری و احیای هر چه بیشتر این فریضه الهی انجام دهد.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.