ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز به افراد توانمندتر دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی درجلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، اظهار داشت: افرادی که در حال حاضر در راس ستاد مرکزی و دبیر استان گلستان قرار دارند، به دلیل کهولت سن و مشغله کاری زیاد، برای ستاد مناسب نیستند و باید جای خود را به افراد توانمندتر و با فراغ بال بیشتر بدهند.

وی گفت: مسئولانی که در راس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یا استان قرار دارند بایستی حداقل هر چند وقت یک بار خبری از ستادهای شهرستانی خود و مسائل و مشکلات آنان بگیرند که حداقل در یک سال گذشته اطلاع دارم، حتی تماس هم نگرفتند.

حجت الاسلام ترابی با ابراز گله مندی از افزایش برخی منکرات درجامعه، اضافه کرد: جلوی برخی از این منکرات را می شود به راحتی با تذکرات قانونی به واحدهای صنفی یا ادارات و نهادها گرفت.

وی، وجود مانکن ها و یا تابلوهایی با تصاویر نامناسب خارجی در داخل یا سردرب برخی واحدهای تجاری، پوشش نامناسب کارکنان در برخی ادارات و نهادها، مراکز درمانی و داروخانه ها و نیز مدارس، پرداخت آشکار رشوه به کارکنان برای انجام امور، راه اندازی کاروان های عروسی درساعات بامداد و ایجاد مزاحمت برای خانواده های اطراف تالارهای پذیرایی را از مهمترین منکرات در گنبدکاووس برشمرد.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین برلزوم حضور نماینده اهل سنت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان تاکید کرد و گفت: نیمی از جمعیت گنبدکاووس اهل سنت است که نیاز دارند در این جلسات حضور داشته باشند.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با ابراز رضایت از ساختار پیش بینی شده برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در این ساختار استفاده از همه ظرفیت ها برای اجرای برنامه ها پیش بینی شده است.

عبدالقدیر کریمی افزود: فرمانداری ویژه علاوه بر هماهنگی و پشتیبانی از اجرای برنامه ها، در تولید محتوا و ایجاد فضاهای تبلیغاتی در دستگاه های دولتی و تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادها تلاش می کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هفت =