اصلاح الگوی مصرف در نظام اداری مصداق امر به معروف است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیر از همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: این ستاد همه توان و تلاش خود را برای اجرای راهبرد اصلاح الگوی مصرف در نظام اداری کشور در ۵ حوزه آب، برق، گاز، سوخت و کاغذ به عنوان اولین مصوبه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان حفاطت محیط زیست بر اساس تفاهم نامه همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بکار گرفته است و اقدامات خوبی در دستگاههای اجرایی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با تقدیر از سازمان حفاظت محیط زیست برای میزبانی همایش معاونین پشتیبانی و اداری دستگاههای اجرایی که در آینده نزدیک برگزار می شود، گفت: در این همایش تجربه های دستگاهها در حوزه اصلاح الگوی مصرف برای ارائه الگوهای موفق ارائه می شود.

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور همچنین گفت: این ستاد نتیجه اقداماتی که در اجرای راهبرد اصلاح الگوی مصرف در نظام اداری کشور در ۵ حوزه آب، برق، گاز، سوخت و کاغذ در دستگاههای اجرایی انجام شده است را به مقام معظم رهبری و روسای سه گانه گزارش خواهد داد.

هاشمیان در ادامه ترویج فرهنگ حفظ طبیعت و محیط زیست را یکی از مصادیق امر به معروف توصیف کرد و گفت: ستاد فرصت توجه به مصادیق جدیدی از امر به معروف و نهی از منکر را در کشور ایجاد کرده است که یکی مصادیقی که در تمام این سال‌ها با وجود توصیه های متعدد قرآنی و حدیثی بر آن چندان مورد توجه قرار نگرفته بود، حفظ محیط زیست و طبیعت است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در حوزه محیط زیست از جمله حوزه های دینی است که در سال های گذشته مورد غفلت قرار گرفته بود، اما به دنبال تشکیل ستاد امر به معروف در کشور، تفاهمنامه ای بین این ستاد و سازمان حفاظت محیط زیست منعقد شد و مسیر برای پیگیری جدی فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در حوزه محیط زیست هموارشد.

هاشمیان، توجه به محیط زیست را از مولفه‌های امر به معروف و نهی از منکر ذکر کرد و گفت: در امر به معروف و نهی از منکر تاثیر رفتار بیش از گفتار است. اصلاح رفتار، نگاه و تفکر افراد منجر به گسترش معروف در حوزه‌های مختلف می شود و این امر، با ارائه و انجام رفتارهای درست و بهره‌مندی از روش‌های روزآمد ممکن می‌شود. تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از جمله معروف‌های جهانی است زیرا همه جهان از این موضوع و گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی ناشی از آن آسیب خواهند دید.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =