فضای معنوی خانه و مدرسه گامی موثر در جهت امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار پانا از آذربایجان شرقی، طاهر علمی در جلسه معاونت فرهنگی شورای امربه معروف و نهی از منکر استان در سالن کنفرانس تالار معلم تبریز با بیان اینکه ارائه راه حل در بحث امر به معروف و نهی از منکر مهم است، گفت: معلمان و صداوسیما نقش اساسی را در الگوسازی برای این مهم دارند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش آذربایجان شرقی امید دادن و ایجاد نشاط در بین دانش آموزان را در بحث امربه معروف ونهی از منکر مهم دانست وخاطر نشان ساخت: نبود اعتبار کافی بسیاری از برنامه ریز های صورت گرفته را با مشکل مواجه می سازد.

وی بر پیاده کردن فضای معنوی ماه محرم ورمضان در بطن جامعه در مقوله امر به معروف ونهی از منکر تاکید کرد وافزود: اجرای برنامه هایی چون زنگ نماز، احلی من العسل، ایجاد نمایشگاههای مذهبی در مدارس، برگزاری زیارت عاشورا و دعاها ی کمیل و توسل همه جزو برنامه های آموزش وپرورش در راستای تقویت مقوله امر به معروف و نهی از منکر در مدارس است.

علمی خواستار هماهنگی و وحدت رویه بین دستگاههای متولی در مقوله امر به معروف و نهی از منکر شد و عنوان کرد: در کنار دستگاههای مسئول، خانواده نیز بایستی با ایجاد فضای صمیمت و محبت از سوق یافتن فرزندان خود به سمت منکرات جلوگیری کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به ارزش و اهمیت قرآن در زندگی بشر عنوان کرد:کسانی در معرض آسیب های اجتماعی و بحران شدید فکری، روحی و خانوادگی قرار دارند که از قرآن و ارزشهای الهی و اصول اسلامی به دور هستند.

وی با بیان اینکه ۴۴ دارالقرآن در نواحی و مناطق استان داریم، اظهار داشت: این دارالقرآن ها با جذب ۳۳ هزار دانش آموز آذربایجان شرقی همه در راستای تقویت امر به معروف و نهی ازمنکر در سطح جامعه فعال هستند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات آموزش وپرورش در مقوله امر به معروف ونهی از منکر فعال کردن پایگاههای اوقات فراغت تابستانی است، افزود: حدود ۸۲ هزار دانش آموز استان در فعالیت های تابستانی اوقات فراغت ثبت نام کرده اند.

علمی درپایان وجود ۱۲۰۰ هئیت مذهبی و ۸۰۰ دانش آموز مداح در مدارس سطح استان را ظرفیت عظیم آموزش وپرورش در امر تقویت امر به معروف و نهی از منکر دانست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.