برنامه‌های ستاد امر به‌ معروف کشور بومی‌سازی شود

 

به گزارش پایگاه خبری فرخنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شاهرود، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عباس امینی در جلسه شورای امر به‌ معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: برخی از برنامه‌های ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر از سطوح مختلفی از استان ابلاغ می‌شود و تعدادی از برنامه‌ها به‌عنوان طرح‌های کشوری در سراسر کشور باید اجرا شود.

وی با اشاره به‌ضرورت بومی‌سازی برنامه‌های استانی و کشوری ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر در هر شهرستان بیان کرد: شرایط فرهنگی و اجتماعی هر شهر و جامعه با دیگر شهرها و جوامع تفاوت دارد و باید به این مسئله مهم در اجرای برنامه‌های امر به‌ معروف توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

امام‌جمعه شاهرود با بیان اینکه هفته امر به‌ معروف و نهی از منکر مصادف با هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم است اذعان کرد: این مسئله ظرفیت‌های خوبی را برای ایجاد خلاقیت‌های معنوی بیشتر در اجرای برنامه‌های امر به‌ معروف و نهی از منکر ایجاد می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های معنوی ماه محرم و تداخل آن با موضوع دفاع مقدس خاطرنشان کرد: برنامه‌های امر به‌ معروف و نهی از منکر باید تأثیرگذار و قابلیت جذب سطوح بالایی از افراد را داشته باشد.

امینی کاهش حساسیت مردم نسبت به معروفات و منکرات در جامعه را یک خطر جدی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: برگزاری یادواره شهدای زن، گردهمایی‌های گوناگون از جوامع مختلف مردمی ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های هفته امر به‌ معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به برگزاری آئین عَلَم بندان در شاهرود یادآور شد: این مراسم در پنجم ماه محرم هرسال برگزار می‌شود و یکی از آئین‌های سنتی این شهرستان است که می‌توان از این ظرفیت برای اجرای برنامه‌های امر به‌ معروف و نهی از منکر با برنامه‌ریزی دقیق و مناسب استفاده کرد.

امام‌جمعه شاهرود بیان کرد: عدم حساسیت به منکرات و معروفات می‌تواند بی‌بندوباری را در شهر تقویت کند و این معضل آسیب جدی به خانواده‌ها و ریشه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران وارد می‌کند.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.