ترویج امر به معروف و نهی از منکر در گفتمان عاشورایی مدنظر قرار گیرد

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: آنچه که امروز همه ما باید به آن توجه داشته و آن را دنبال کنیم، گسترش و ترویج آموزه های ارزشمند عاشورا و امام حسین(ع) در تمام زمینه ها است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با توجه به در پیش رو بودن ماه محرم، سخنرانان آیین های ماه محرم باید در این خصوص فعالیت ویژه داشته باشند و مردم را به سمت پیروی از گفتمان عاشورایی و امر به معروف و نهی از منکر ترغیب کنند.

وی بیان کرد: آیین های محرم باید برپایه انتقال مفاهیم عمیق نهضت و پیام عاشورا و معرفی ابعاد قیام حسینی برگزار شود و از رفتارهای احساسی و یا خرافی در این مراسمات پرهیز شود.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان ساخت: پیشرفت و رشد کشور امروز نیازمند کار و تلاش جهادی و خدمت گذاری و حل مشکلات مردم از جمله رفع معضل بیکاری است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: در همین راستا دولت باید فارغ از جناح بازی و گرایش های سیاسی مدیران توانمندی برای اداره امور برگزیند که پایبندی به ولایت، تعهد و مسئولیت در سرلوحه امور آنها قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها نیز با توجه به آن که منتخب مردم هستند، بایستی در برابر این انتخاب و اعتماد، نهایت احساس مسئولیت و تعهد را داشته باشند و در حوزه وظایف خود و برگزیدن شهردار خدمت گذاری به مردم را دنبال کنند.

دری نجف آبادی اضافه کرد: مسئولان امروز در کشور ما الگوهای بی نظیری همچون شهیدان رجایی و باهنر را دارند که از علم و ایمان و بصیرت بهره مند بودند و به واسطه همین عظمت و ایستادگی در مقابل دشمن، مورد ترور قرار گرفته و به مقام شامخ شهادت نائل شدند.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.