امر به معروف و نهی از منکر فرایضی کلیدی و اصلی است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محمدرضا سوقندی روز دوشنبه در دوره آموزشی تذکر لسانی ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر فعال در دستگاه قضایی و نظامی استان سمنان افزود: احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر از برکات انقلاب اسلامی است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را دکترین و نظریه اسلام در بحث نظارت بر بخش های عمومی و اجتماعی بیان کرد و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر مبتنی بر علم اجتماع است و کارکرد نظارتی دارد.

سوقندی، این فریضتین را کلام وحی خواند و گفت: هر حلالی که اجتماعی شود معروف و هر حرامی که اجتماعی شود منکر است و اجرای این فریضه مصلحت عمومی است که باید ترویج شود.

وی با تاکید بر لزوم برگرداندن این فرایض به جای اصلی خود خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر را نباید در کنار همه ارزش ها دانست بلکه فرایضی کلیدی و اصلی است و عملیاتی کردن آن نیز کار یک ستاد، یک بخش و یا گروه خاص نیست بلکه کار تمام حاکمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی را نیز برای امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: همه باید در قبال این فرایض احساس مسوولیت کنند و هدف اجرای این فرایض تربیت شهروندان مسوول است.

وی در سخنانش به تبیین گام ها و روش های امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و متذکر شد: در اجرای این فرایض یا انسان سر و کار داریم و باید مطابق با اصول و شیوه های متناسب با تاکید بر مخاطب شناسی و زمان شناسی عمل کنیم.در این نشست بیش از ٧٠ نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر شاغل در دستگاه قضایی و نیروهای مسلح استان سمنان حضور داشتند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =