امر به معروف و نهی از منکر مقدمه نماز و جهاد در راه خداست

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام ابوتراب بهرامی در جلسه کمیته اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در گرگان گفت: خداوند را شاکریم در نهادی خدمت می کنیم که ترویج شعائر دینی و اخلاقی در آن از اولویت هاست.

وی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از فرایض دین مقدس اسلام برشمرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر مقدمه نماز، جهاد و حج است.

وی با تاکید بر اینکه در دین مقدس اسلام هیچ کس بر دیگری ولایت ندارد مگر خدا، پیغمبر ، ائمه و سپس ولایت فقیه تصریح کرد: اگر ولایت نباشد امر به معروف و نهی از منکر معنا ندارد.

حجت الاسلام بهرامی، معیار برتری انسان در اعتقاد به دین مقدس اسلام را در گرو اعمالش دانست و بیان داشت: اعمال انسان از طریق امر به معروف و نهی از منکر اصلاح می شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به فرمایشی از مولای متقیان حضرت علی(علیه السلام) که فرمودند؛ همه اسلام یک طرف، امر به معروف و نهی از منکر طرف دیگر، اظهار داشت: یکی از راه های اصلی بقاء دین مقدس اسلام امر به معروف است.

وی ماموریت های نیروی انتظامی را از مصادیق فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان داشت: این که ماموران نیروی انتظامی نظم را در جامعه ترویج داده و جلوی بی نظمی را می گیرند برای خیر خواهی خود مردم بوده و این از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اضافه کرد: احیای سنت پسندیده امر به معروف و نهی از منکر باعث بالندگی و رشد جامعه خواهد شد.

به گفته وی، امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه الهی هستند که بدون آنها اسلام واقعی تحقق نخواهد یافت.

حجت الاسلام بهرامی بیان داشت: هر ماموریتی که در ناجا پایه گذاری و اجرامی شود بر اساس مبانی امر به معروف و نهی از منکر تدوین شده است.

وی با بیان این که باید به دنبال پویایی و نشاط در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشیم، تاکید کرد: بازخورد این گونه جلسات و برنامه ریزی ها باید ملموس و قابل رویت باشد.

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی گلستان نیز در این جلسه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث حاکمیت فضای معنوی و اعتقادی در مجموعه نیروی انتظامی اظهار داشت: تقویت

روحیه جهادی و اعتقادی در مجموعه انتظامی استان مورد تاکید است.

وی گفت: در ارزیابی های صورت گرفته در بین سازمان ها و نهاد های استانی، نیروی انتظامی در بحث رعایت موازین شرعی و اخلاقی رتبه برتر را به خود اختصاص داده و از این بابت به عنوان خادم ملت بزرگ ایران به خود می بالیم.

جاویدان اظهار داشت: ماموریت های نیروی انتظامی مصداق فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است و ما امیدواریم خروجی عملکرد پلیس رضایت مردمی را به همراه داشته باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هفده =