بدحجابی از گناهان آفت ساز در جامعه است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی عبدخدایی در سومین شب از مراسم سوگواری سیدالشهدا(علیه السلام) که شب های دهه سوم محرم در خیابان خسروی مشهد در حال برگزاری است، در تبیین فلسفه قیام آن حضرت اظهار کرد: سیدالشهدا(علیه السلام) به دنیا فهماند که حکومت اسلامی باید در صدد اجرای احکام الهی باشد و جمعه ای پاک و پاکیزه بسازد؛ نه این که غرق در منکرات باشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: امام حسین(علیه السلام) به هنگام خروج از مدینه به زیارت قبر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) رفته و دست به دعا برداشتند و گفتند «خدایا این قبر پیامبرت است و من فرزند دختر او هستم. خودت اوضاع ما را می دانی؛ تو شاهد باش که من معروف را دوست دارم و از منکر بیزارم.» این سخن سیدالشهدا(علیه السلام) بیانگر مرحله اول امر به معروف و نهی از منکر است که انسان از معروف لذت ببرد و از منکرات رنجور شود؛ نه این که برای نمونه وقتی با افراد بی حجاب روبرو می شود به بگو و بخند با او بپردازد.

وی تأکید کرد: مسلمانان موظف هستند که اجازه ندهند منکرات ترویج پیدا کند. اساس نهضت، قیام و انقلاب اسلامی نیز همین مسأله بود و این انجام وظیفه باید به گونه ای باشد که دنیا با اسلام آشنا شود؛ کما این که امروز در نتیجه تبلیغ انقلاب اسلامی، مردم دنیا روز به روز با اسلام و تشیع بیشتر آشنا می شوند و برای نمونه اخیرا ۱۵۰ خانواده در اردن به مذهب تشیع گرویدند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی با اشاره به تأکید روایات معصومان بر ضرورت توجه مضاعف مسلمانان به انجام دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: فارغ از تأکیدات دینی، وجدان انسان نمی پذیرد که هرکس هرکاری دلش می خواهد در جامعه انجام دهد. برای نمونه هیچ جامعه ای نمی پذیرد که مسائلی مانند اعتیاد شیوع پیدا کند. آیا خطر مسأله ای مانند اعتیاد بیشتر است یا خطر زنی که با ظاهر آرایش کرده جوانان را به فساد بکشاند؟ وجدان انسان اجازه نمی دهد که ببیند انسانی در حال سقوط در چاه است اما ساکت شود.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همانطور که انسان از فقر همنوعان خود رنج می برد، به طریق اولی باید از گمراهی آنها رنجور شود چون تمام انسان ها مانند پیکری هستند که اگر یکی از اعضای آن درد داشته باشد، آرامش آن ها سلب خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به پدیده «بدحجابی» به عنوان یکی از منکرات بسیار خطرناک در جامعه، اظهار کرد: بدحجابی از گناهان بسیار آفت زاست و شخص بی حجاب متجاهر به گناه محسوب می شود؛ چرا که معنای کارش بی توجهی به حکم قرآن و چراغ سبز دادن به دشمان دین است.

سفیر سابق ایران در واتیکان با بیان این که دو فریضه «حجاب» و «نماز» به عنوان نماد اسلام در سراسر دنیا شناخته می شوند، توجه به آن ها را از لوازم اتصاف به دینداری قلمداد کرد و افزود: نماز جماعت و حجاب که به لطف خدا در کشورهای زیادی رواج پیدا کرده، نماد اسلام هستند و پشت دشمنان اسلام را می شکنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی یادآور شد: مسأله اختلاط میان زن و مرد یکی از عوامل اصلی ازدیاد طلاق است. این که امروز در برخی ادارات و شرکت ها بگو و بخند میان زن و مرد رواج پیدا کرده، امری منکر است. ترک امر به معروف و نهی از منکر در برابر این منکرات، به فرموده امام معصوم(علیهم السلام) اشرار را بر جامعه مسلط می کند.

وی در پایان تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر شکر نعمت انقلاب اسلامی است و ما نباید وقاحت هایی را که در دوران پهلوی در کشور رواج داشت، از یاد ببریبم. علت بسیاری از فسادهای خیابانی و حتی معضلاتی مانند بیکاری همین ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 6 =