از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر اصلاح ساختار سیاسی جامعه است

 

به گزارش پاگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت‌الاسلام علی اصغر سعیدی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی میانه در گفت‌وگو با این خبرگزاری، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر فریضه بزرگی است که در پرتو آن واجبات دیگر، اقامه می‌شود، راهها ایمن، درآمدها حلال، مظالم به صاحبان اصلی مسترد، زمین آباد، حق از دشمنان باز پس گرفته می شود و امر حکومت تحکیم می‌یابد.

وی با استناد به آیه ۱۰۴ سوره آل عمران خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: باید از میان شما گروهی باشند که به خیر دعوت کنند و به خوبی فرمان دهند و از بدی باز دارند، اینان رستگارانند.

حجت‌الاسلام سعیدی ادامه داد: فریضه امر به معروف و نهی‌ از منکر تنها در تذکرات افراد عادی نسبت به بعضی گناهان جزئی خلاصه نمی‌شود، بلکه قیام بر ضد حکومت ستمگر و تلاش برای اصلاح ساختار سیاسی جامعه و تشکیل حکومتی بر اساس حق و قرآن نیز از مصادیق امر به معروف و نهی‌ از منکر است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میانه یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر، نقش ارزنده‌ای در اجرای احکام و حدود الهی دارد و پشتوانه محکمی برای تثبیت ارزش‌ها و ریشه کنی مفاسد اجتماعی است.

وی با اشاره به فرموده مولای متقیان علی(علیه السلام) افزود: حضرت علی(علیه السلام) می فرمایند: همه کارهاى خوب و جهاد در راه خدا، در مقایسه با امر به معروف و نهى از منکر نیست مگر همچون آب دهانى که در دریایى ژرف انداخته شود.

حجت‌الاسلام سعیدی، عمومی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ضامن اجرای احکام دینی دانست و تاکید کرد: یکی از راه‌هایی که ضامن اجرای احکام دینی است، عمومی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است. در فرهنگ اسلام، افراد جامعه همانند سرنشینان یک کشتی هستند، چنانچه یکی از آن‌ها بخواهد دیواره کشتی را سوراخ کند، همگی وظیفه دارند که مانع او شوند وگرنه همه آن‌ها غرق خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 19 =