اجرای قانون امر به معروف مطالبه گری می خواهد

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در دیدار با جمعی از بسیجیان با اشاره به قداست و اهمیت بسیج اظهار داشت: من تشکیل بسیج توسط امام(ره) را یک الهام غیبی و معجزه انقلاب می‌دانم و اگر بسیج نمی‌بود، کار انقلاب در سال‌های اول تمام می‌شد، به همین سبب تشکیل بسیج توسط امام یک کار کوچک نبوده بلکه الهام بود.

امام جمعه کازرون با تاکید بر فعال کردن مطالبه‌گری در بین بسیجیان افزود: در زمینه امر به‌ معروف و عفاف و حجاب، باید مطالبه‌گری شود که چرا دولت قانون مصوب را اجرایی نمی‌کند و یا چرا اقتصاد مقاومتی هیچ تغییری در زندگی مردم ایجاد نکرده است، چون اقدامی صورت نگرفته است.

خرسند با گلایه از روند اجرای برنامه امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر اظهار داشت: با وجود تصویب قانون در کشور، برخی مسوولان اعتقادی به انجام امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر ندارند.

وی با اشاره به پتانسیل تاثیرگذاری بسیج اضافه کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی این بسیج است که با وجود کم‌کاری مسوولان، می‌تواند آن را محقق کند.

حجت الاسلام خرسند با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر داشتن بصیرت است، گفت: برخی با حفظ ظواهر جمهوری اسلامی و بیان الفاظ، در عمل منافق وار رفتار می‌کنند.

امام جمعه کازرون با تاکید بر داشتن بصیرت و فریب نخوردن از منافقان اظهارداشت: ملاک را نباید ظاهر رفتار افراد قرار دهیم، همانطور که می‌بینیم عربستان در زمینه ساخت و عمران مساجد هزینه می‌کند، اما ببینید قصد معرفی چه اسلامی را دارد.وی بصیرت داشتن برای بسیجی را واجب دانست و افزود: بصیر بودن یعنی باید به دور از حرف‌های عوامانه از جمله هم‌محلی و نژادی بودن تصمیم بگیریم و بسیجی باید پاک‌ترین، مومن‌ترین، مخلص‌ترین افراد باشد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه انقلاب با سرعت مسیر خود را می‌پیماید افزود: برخی در این مسیر پیاده می‌شوند و بعضی دیگر با بصیرت خود همراه می‌شوند که اگر به حرف راهنما عمل کنیم، خواهیم رسید و با سهولت مسیر را طی خواهیم کرد.

امام جمعه کازرون با تاکید بر فعالیت‌های محتوایی گفت: کارهای محتوایی است که شهید مسرورها را می‌سازد و خواهش من این است که به کارهای محتوایی نگاه ویژه شود.

وی گفت: برنامه‌های آبروی‌محله و کوچه‌ باغ‌های شهادت کارهای ابتکاری و خوبی در زمینه فرهنگی است که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

امام جمعه کازرون با اشاره به جذب حداکثری اظهارداشت: بسیج یک فرهنگ و روحیه است و محدود به ارگان و بخش خاصی نیست و همه باید با وجود اختلاف سلایق، خود را بسیجی بدانند ولو اینکه بسیاری از کارهای بسیجی وار می کنند اما در ارگان و سلسله مراتب حضور ندارند.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.