نهضت عمومی برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌اصغر حسینی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و اظهار داشت: عمل نکردن مسلمانان و مومنین به این فریضه واجب باعث به وجود آمدن خلاها و مشکلات می‌شود.

امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به وظایف پیامبران و ائمه اطهار گفت: ماموریت این بزرگواران در رواج خوبی‌ها و منع بدی‌ها خلاصه می‌شود و آنها برای ترویج خوبی‌ها و رفع بدی‌ها که همان امر به معروف و نهی از منکر است، ماموریت داشتند.

وی با بیان اینکه همه در ترویج این فریضه واجب مسؤول هستیم افزود: عده‌ای فکر می‌کنند روحانیون و طلبه‌ها باید امر به معروف و نهی از منکر را ترویج کنند که این اشتباه است، هر مسلمانی نسبت به ترویج این فریضه موظف است و همه اقشار در این خصوص وظایفی بر عهده دارد.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: متاسفانه جلسات زیادی برگزار می‌شود اما نباید به گفتن و شنیدن و برگزاری جلسات اکتفا کنیم بلکه عمل کردن به مصوبات این باید جلسات مورد توجه مسؤولان و متولیان امر قرار گیرد.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه نباید امر به معروف و نهی از منکر مسؤولان با دیگران تفاوت داشته باشد، به اختلاس و فساد در جامعه اشاره کرد و گفت: اختلاس و فساد از مواردی است که باید در زمره امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر نیاز به نهضت عمومی است، افزود: نباید از انجام این فریضه خسته شویم و از ترویج این امر واجب ناامید شویم.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: کارهایمان براساس تکلیف و اخلاص باشد و اگر مخلصانه در این خصوص عمل کنیم منجر به نتیجه خواهد شد، ضمن اینکه باید در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم نه اینکه جلسه بگیریم تا جلسه بعدی فراموش کنیم.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.