منتظران نسبت به گناه دیگران بی تفاوت نیستند

 

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری در مسجد مقدس جمکران با اشاره به کسانی که ادعای ایمان دارند، گفت: افرادی هستند که شهادتین اسلام را می گویند اما در زندگی واقعی آن ها هیچ نشانه ای از اسلام وجود ندارد و به همین دلیل در قرآن کریم به «یا ایّهاالّذین آمَنو آمِنو» تأکید شده است.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) از مسلمانان و شیعیان توقع دارند که آتش جهنم را برای خودشان برافروخته نکنند.

وی ادامه داد: متأسفانه، بی حیایی در جامعه عادی شده و اجتماع نسبت به این بی حیایی ها بی خیال شده اند؛ منتظران حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) هیچ گاه نسبت به گناه دیگران و بی حیایی در جامعه بی تفاوت نیستند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه عاقل کسی است که به آخر کار خود فکر کند، تصریح کرد: اگر کسی می داند در مراسمی احتمال گناه وجود دارد، نباید در آن مراسم حضور پیدا کند و در معاملاتی که ربا و حرام است، وارد نشود.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: منتظران و عاشقان حضرت بقیه الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه) بدانند که هر چه گناه در جامعه بیشتر شود، غیبت حضرت(عج) بیشتر طول خواهد کشید؛ بلایای طبیعی هشدار به جامعه است و در چنین مواقعی باید از گناهان و معصیت هایی که انجام شده، استغفار کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − دو =