مجری امر به معروف باید به مرحله خودسازی رسیده باشد

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام عباسعلی شهیدی در همایش فرماندهان و روسای کلانتری‌های استان اظهار داشت: مدیران و فرماندهان همواره باید به عنوان یک الگو در مجموعه تحت امر خود مطرح بوده و خود نخستین عامل اجرایی، فرامین اسلامی در یگان های انتظامی باشند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در ماموریت‌های مختلف پلیس، بی‌تردید از اهمیت بسیار والایی برخودار است و فردی که مجری این فریضه الهی است باید از مرحله خودشناسی عبور کرده و به مرحله خود سازی رسیده باشد.

رئیس عقیدتی، سیاسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: یک فرد نظامی در فراسوی جامعه اسلامی همواره باید براساس منظومه فکری مقام معظم رهبری که همان دولت و جامعه در بستر تمدن اسلامی است گام برداشته و به دور از هر گونه افراط و تفریط قوانین مکتب اسلام را در عمل به اجرا برساند.

شهیدی بر نظارت فرماندهان و مدیران به عنوان مدیر کمیته امر به معروف و نهی از منکر یگان‌های مختلف پلیس تاکید کرد و افزود: آدمی در فطرت وجود خود، خداجوست و از همین رو خدا محوری همواره باید در زندگی مدیران و فرماندهان جامعه اسلامی به خوبی نمایان و عملکرد آنان در ماموریت‌های مختلف، انعکاس نورانیت احکام اسلامی باشد.

وی با اشاره به استفاده از مال حلال و دقت در کسب روزی حلال در زندگانی یک مسلمان، گفت: پرداخت به هنگام زکات و دقت در ورودی مشروع هزینه زندگی بی تردید نقش بسیار مهم در زندگانی هر فرد مسلملنی دارد، زیرا همان گونه که پیامبر اکرم(ص) بیان داشتند اگر مال حرام در زندگی آنان وارد شوند دعای او هرگز مستجاب نخواهد شد.

حجت‌الاسلام شهیدی گفت: امر به معروف و نهی از منکر در ماموریت‌های پلیس، از اهمیت بالایی برخودار است و فردی که مجری این فریضه الهی است باید به مرحله خود سازی رسیده باشد.

رئیس عقیدتی، سیاسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: مسئولان و مدیران جامعه اسلامی همواره باید براساس معیارهای دولت اسلامی گام برداشته و به عنوان یک تکلیف شرعی عمل کرده و خداوند به وظایف خود ناظر بر کردار و عمل خود بدانند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =