احیاء امر به معروف و نهی از منکر تضمینی برای صیانت و نگهداشت کارکنان از آسیب ها

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار ” کیومرث عزیزی” در حاشیه برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر نیروی انتظامی استان مرکزی با تاکید براثربخشی بسیار مطلوب فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ارتقاء‌ خدمت رسانی به مردم بیان داشت: به کارگیرى و نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در یک جامعه و در یک سازمان ضمن صیانت و نگهداشت کارکنان، ارتقاء انگیزه و بهبود عملکرد آنان را نیز فراهم خواهد ساخت.

وی ولایت پذیری و مردمی بودن را ۲ ویژگی بارز پلیس ایران اسلامی دانست و بیان داشت: اعتماد اجتماعی به پلیس، بازتابی مهم در افزایش کیفی ماموریت ها و افزایش امنیت اجتماعی دارد که نوع عملکرد و رفتار پلیس بهترین مولفه در کسب اعتماد عمومی است و همواره توجه به رفتارها در تعاملات با شهروندان یکی از مهم ترین شاخص های نظارتی و مورد تاکید است .

این مقام ارشد انتظامی استان در ادامه بیان داشت:‌ فرایند درونی شدن یا نهادینه شدن هنجارها و ارزش ها نیاز به ابزاری کارآمد و روشی دقیق و منسجم دارد تا باعث تحقق و پیشبرد امور شود و دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین واجبات دین اسلام است که به خوبی دارای این کارکردهای اثربخش است.

سردار عزیزی در ادامه با اشاره به ضرورت وجود اعتماد در یک جامعه اظهار داشت: به کارگیرى و نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در یک جامعه و در یک سازمان ضمن صیانت و نگهداشت کارکنان، می تواند ارتقاء انگیزه و بهبود عملکرد را فراهم ساخته و ایمنی بخش آسیب های فراروی آنان باشد.

وی احیای امر به معروف و نهی از منکر را عامل محوری بصیرت افزایی و ارتقاء نیروی معنوی پلیس دانست و با اشاره به اجرای مدون برنامه های صیانتی و ارتقاء‌ دانش بصیرتی کارکنان در استان اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از سازمان های مهم و تأثیرگذار در جامعه است که همواره در معرض تغییرات اجتماعی است و بصیرت افزایی نیروی انسانی رویکردی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

سردار عزیزی تصریح کرد: یکی از مشکلات جهان در شرایط کنونی عدم توجه افراد به ۲ فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است که نتیجه این بی توجهی چیزی جز به وجود آمدن روحیه توحش در جهان امروزی و ظهور گروه های مختلف تکفیری و پایمال شدن حقوق اولیه انسان ها نیست.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به فرهنگ‌سازی و تدوین برنامه های فراگیر در نیروی انتظامی در راستای استفاده هدفمند از نیروی مردمی برای مقابله با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر را از شاخصه های مهم مشارکت مردم در ارتقاء امنیت اجتماعی برشمرد و تأکید کرد: در این مقوله تنها حرف زدن و امر و نهی کردن کلامی مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه لازم است تا در بستر عمل نیز سعی کنیم تا همواره خود و دیگران را از گناه بازداشته و به سوی خوبی ها هدایت کنیم.

سردار عزیزی در پایان امنیت، انسجام، بقای جامعه، وحدت، اجرای مطلوب احکام و دستورات الهی، برقراری عدالت اجتماعی، آبادانی و سازندگی در جامعه، خیر و سلامتی، قدرتمندی مومنان، تضعیف جبهه نفاق و شکوفایی اقتصادی را از مهم ترین ثمره های احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بر شمرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =