جامعه‌ای که در آن امر به معروف نباشد مُرده است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله نوری همدانی در دیدار ائمه جماعت آبفای کشور که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: خدمت رسانی به جامعه باید مورد توجه باشد و همه مسئولان تلاش کنند تا گرانی و مشکلات معیشتی مردم حل شود.

وی با اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی افزود: انقلاب سبب شد مستضعفین از فقر فرهنگی بیرون بیایند و مردم در مقابل ظلم بیدار شده و به خود باختگی برسند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت کار تبلیغ در جامعه عنوان کردند: مبلغ موفق کسی است که خود را از مردم جدا نداند و با مردم و همراه مردم باشد، اگر این گونه با مردم رفتار کند مردم او را دوست خواهند داشت.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به نقش روحانیون و علما در نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب رسالت مهمی را برای علما معین کرد و به همین دلیل نقش حوزویان برای تبین آرمان و حفظ انقلاب بسیار سنگین تر از گذشته است.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه روحانیت در ادامه راه انبیاء الهی قرار دارند، افزود: انبیای الهی برای تبلیغ دین سختی‌های زیادی متحمل شدند حتی بعضی ازانبیاء شهید شده‌اند، دراین راه دندان پیامبر اسلام (ص) را شکستند ولی رسول الله دست از تبلیغ برنداشتند و طلاب ومبلغین نیز باید این گونه عمل کنند.

وی با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل عالمی فقیه و مجاهد گر بود که توانست با انقلاب خود دو ابر قدرت شرق و غرب را درهم شکند و سبب بیداری مسلمانان علیه ظلم شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قرآن و سخنان اهل بیت (ع) بهترین منابع برای تبلیغ دین است، گفت: اگر طلاب و روحانیون وابسته به این منابع باشند موفقیت آن‌ها در زمینه نشر علوم دینی و معارف الهی دو چندان می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه امروز درشرایطی قرار داریم که بیش از گذشته جامعه به مبلغ نیاز دارد، خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مهم فریضه الهی امربه معروف و نهی از منکراست، مردم نباید نسبت به این دو فریضه الهی بی تفاوت باشند چون جامعه ای که در آن امر به معروف نباشد آن جامعه مرده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + یک =