ضرورت برخورد قاطع با رباخواران

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حسین رشیدیان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر تیران و کرون با اشاره به اهمیت این موضوع در زندگی مردم، اظهار کرد: امر به‌ معروف و نهی از منکر لایه های مختلف زندگی مردم از جمله طلاق، مشکلات خانوادگی، ربا و مواردی از این قبیل را در بر می گیرد و باید توجه بیش تری نسبت به آن صورت گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر تیران و کرون گفت: خداوند و ائمه معصومین علیه السلام در قرآن کریم و روایات توصیه زیادی به انجام این فریضه می کنند اما در جامعه کنونی کمتر به آن پرداخته شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای بررسی و ارائه راهکار پیرامون مسائل شهرستان، تصریح کرد: مصوبات این جلسات باید به صورت جدی توسط مسئولان پیگیری و اجرا شود تا شاهد نتیجه های خوبی در سطح شهرستان باشیم.

امام جمعه تیران رباخواری را یکی از منکرات مهم دانست و افزود: برخورد با رباخواران و جلوگیری از شیوع آن در شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که انجام این منکر علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان مالی، در جنبه های دیگر زندگی مردم تاثیرگذار است.

حجت الاسلام رشیدیان با بیان اینکه افراد متخلف در این موضوع باید شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: همکاری جدی همه ارگان ها در معرفی افراد رباخوار و تهیه مستندات برای برخورد با آن ها از انجام این منکر در شهرستان جلوگیری خواهد کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تیران و کرون با بیان اینکه فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان باید به صورت گسترده تری ادامه پیدا کند، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه فراموش شده ای است که باید آن را برای اصلاح امور در سطح جامعه رواج داد.

سرهنگ علی اصغر عطایی گفت: شناسایی منکرات شهرستان و آسیب شناسی و پیگیری پیرامون موارد مهم موجب کاهش آن منکر خواهد شد و همه مسئولان شهرستان باید در این زمینه وارد عمل شوند.

وی ربا و گران فروشی را دو منکر مهم شهرستان دانست و ادامه داد: نظارت دقیق و مستمر تیم بازرسان اتاق اصناف و برگزاری دوره های آموزشی پیرامون فقه بازار تاثیر بسزایی در کاهش گران فروشی خواهد داشت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه کار فرهنگی اندکی در این زمینه انجام شده است، خاطرنشان کرد: آشنایی مردم با نتایج منکراتی از جمله گران فروشی و ربا موجب کاهش بسیار زیاد آن ها خواهد شد که باید با اهتمام بیش تری پیرامون این امور فرهنگ سازی کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =