تمام امور با تحقق امر به معروف به سامان می‌رسند/ غفلت از این فرایض در ساختار دولتی

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان، خداوند، ولایت و مردم را سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: نقش اصلی را در عرصه این انقلاب، مردم بازی می‌کنند اما در طرح‌های اجتماعی مردم در چند اجتماعی خلاصه شده‌اند.

در سخنان برخی از مسئولان نقش مردم تنها در ایام انتخابات است و بس
وی با انتقاد از اینکه در صحبت‌های برخی از مسئولان نقش مردم تنها در ایام انتخابات است و بس، افزود: اگر می‌خواهیم همه راه‌ها امن و تمام درآمدها حلال شود و حقوق هیچکس پایمال نشود و حق مظلوم از ظالم گرفته شود و همه کارها سامان پیدا کنند، بحث نظارت مردمی که همان امر به معروف و نهی از منکر است را باید محقق کنیم ضمن اینکه این مسئله دستور قرآن کریم است.

مهدوی اظهار کرد: در احکام دینی، دین اسلام به مردم اجازه داده است با این فرایض الهی، تمام فضائل الهی و اجتماعی را محقق کنند، اما ما به عنوان مختلف قائل به این موضوع قائل نیستیم در حالی که طبق احادیث معصومین، تمام کارها با امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص توسعه طرح مسجدمحوری جهت رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: مسجد محوری یعنی خدامحوری و اصل هم همین است که باید در جامعه بیش از این‌ها مدنظر قرار گیرد و این هم به دست مردم اتفاق می‌افتد.

امر به معروف کجای ساختار دولتی قرار گرفته است
وی تأکید کرد که تمام فرائض به اضافه جهاد در راه خدا تنها قطره هستند و فقط این فریضه الهی دریای پهناور است اما این فرایض کجای ساختار دولتی و حاکمیتی و مردم قرار گرفته است که از این حق دفاع کنند.

احترام به قانون از سوی مسئولان؛ لازم ارتقای سرمایه اجتماعی
مهدوی با بیان اینکه در صورت تحقق امر به معروف به آن امت واحده خواهیم رسید که همه دغدغه آن را دارند، گفت: نکته دیگر در بحث سرمایه اجتماعی، احترام به قانون و قانون دور نزدن به خصوص در میان مسئولان است آن هم قوانینی که نمایندگان مردم تعیین کرده و بر اساس دین سنجیده شده است اما این کجاست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس همچنین از برخی اقدامات در ادارات نیز انتقاد کرد و گفت: در ادارات بالای سر کارمندان خود نوشته‌اند که اگر به نماینده دولت توهین کنند، ۷۴ ضربه شلاق می‌خورند یعنی مردم حق حرف زدن ندارند؛ در صورتی که باید این حق را به مردم دهیم تا هر چیزی در جای خود قرار گیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هفت =