امربه معروف و نهی از منکر ضامن قوام جامعه است

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار”کامرانی صالح” در جلسه کمیته اجرایی امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: اگر از کنار ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت بگذریم و برای اصلاح آن گامی برنداریم، درحقیقت زمینه های گسترش و رواج آنها را فراهم کرده ایم و عواقب سوء آن در نهایت متوجه خودمان خواهد شد.

وی ضمن تأکید بر برخورد صحیح با مظاهر غیراخلاقی بیان کرد: اجرای درست فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

سردار کامرانی صالح با اشاره به اهمیت مقوله آموزش در این حوزه افزود: برای اجرای اصولی و نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید با نحوه انجام صحیح و شرایط آن آشنا باشیم و برای این کار باید به عموم جامعه و دستگاه های متولی، آموزش های مورد نیاز داده شود.

رئیس پلیس همدان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نیز در راستای وظایف ذاتی خود با ناهنجاری ها و فسادهای اجتماعی به عنوان مصادیق نهی از منکر مبارزه می کند و این رسالت را افتخار خود می داند. امروز پلیس با نگرش جامعه محورانه با بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی روبرو می شود و برای مبارزه با آنها با اولویت پیشگیری ورود و برروی آموزش و فرهنگ سازی در جامعه سرمایه گذاری می کند. امر به معروف و نهی ازمنکر یک اقدام موثر پیشگیرانه است که زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی و بروز جرم می شود.

این مقام انتظامی افزود: برای ترویج فرهنگ امر به معروف، استفاده از ظرفیت رسانه ها، ساخت برنامه های رادیویی و تلویزیونی فاخر، انجام اقدامات فرهنگی و استفاده از اساتید و کارشناسان این حوزه بسیار موثر خواهد بود. ضمن این که پلیس در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است.

سردارکامرانی صالح تأکید کرد: برای سالم سازی جامعه باید ابتدا از خود و خانواده خودمان شروع کنیم و پلیس با درک این موضوع برنامه های متعددی را برای حفظ و صیانت از کارکنان و تعالی رفتار سازمانی در دستورکار دارد تا ان شاءالله بتواند الگوی شایسته ای از پلیس اسلامی را به جهان عرضه کند.

فرمانده انتظامی استان همدان درپایان گفت: فلسفه اصلی کار پلیس، ترویج معروف ها و جلوگیری از منکرهاست و از این منظر کارکنان نیروی انتظامی آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند بنابراین مسئولیت سنگینی به عهده ناجا گذاشته شده است.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.