کم نیستند مسئولانی که نیازمند امر به معروف و نهی از منکر هستند

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بابیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر موظف است به منکرات در سطح جامعه ورود پیدا کرده و آنها را مدیریت کند، اظهارداشت: آنچه مهم است اینکه ستاد مذکور فقط در مورد شهروندان فعال نباشد، بلکه نسبت به منکرات مسئولان هم واکنش نشان دهد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس تصریح کرد: منکر فقط از سوی شهروندان اتفاق نمی‌افتند و کم نیستند مسئولانی که نیازمند امر به معروف و نهی از منکر هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی اجر هدایت مسئولان از شهروندی که به دلیل مشکلات دچار منکر می‌شود، بالاتر است، گفت: امر به معروف در همه سطح جامعه لازم است، اما معتقدم ستاد امر به معروف باید نسبت به مسائل مسئولان حساس و بر آن اشراف داشته باشد. کما اینکه ما در روایات خود امر به معروف را برای مسئولان پررنگ‌تر می‌بینیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مسئولان به دلیل نقش محوری و گاها حیاتی که در جامعه دارند و مجاری امور به دستان آنهاست، باید به صورت خاص مراقبت کنند، خاطرنشان کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر قانون خوبی است که اگر مردم حلاوت آن را احساس کنند خودشان در آن پیش قدم خواهند بود و دست‌اندرکاران این ستاد نباید آن را فقط به دخترها و پسرها و کسانی که زورشان نمی‌رسد، الصاق کنند؛ بلکه مسئولی که به هر صورت تخلف دارد باید از او جدی‌تر بازخواست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 17 =