ما باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در اماکن باستانی وگردشگری احیاء کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج، همزمان با آغاز سال جدید و به منظور افتتاحیه‌ی برنامه‌های نوروزی حسینینه امیرجقماق، فرمانده ناحیه ثارالله یزد به همراه شهردار یزد از غرفه‌های ایجاد شده همچون غرفه‌ی کودک، بیت الشهدا، و دیگر غرفه‌های فرهنگی بازدید به عمل آورد.

سرهنگ مهدی دهقان در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بسیجیان عزیز که در این چند روز شبانه روزی به فعالیت پرداختند و این پروژه‌ی فرهنگی را در قلب شهر یزد و با این امکانات ایجاد کرده اند عنوان کرد: انجام این قبیل کار‌های فرهنگی نشان دهنده‌ی گوشه‌ای از فرهنگ و آداب و رسوم مردم یزد به گردشگران است و با هدف پرپا کردن غرفه‌هایی همچون “بیت الشهدا ” نوجوان و جوانان را با فرهنگ ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس آشنا کنیم.

وی درادامه با اشاره با جهانی شدن شهر یزد بیان داشت: شهر یزد جهانی شد بواسطه وجود داشتن منبر و محراب و مناره‌های مساجد اسلامی در این شهر.
دهقان در پایان خاطر نشان کرد: ما باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در اماکن باستانی و مناطق گردشگری بخصوص اماکن اسلامی همچون مسجد جامع و حسینیه امیر چقماق احیا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − یازده =