امر به معروف و نهی از منکر در برقراری نظم و امنیت اجتماعی نقشی اساسی دارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار ” علی آزادی ” در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان و دیگر اعضای ستاد احیا برگزار شد بیان داشت: در جامعه اسلامی ما که مردم تحت تاثیر تعالیم اسلامی، خود را نسبت به یکدیگر مسئول می دانند، پیشگیری از جرم، مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اهمیت فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در کاهش جرایم در سطح جامعه گفت: اساسی ترین نیاز هر جامعه برای پیشرفت و توسعه ، امنیت است.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: بدین جهت، شهروندان باید در خصوص پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی، به اقتضای امکانات و جایگاه اجتماعی خود، از شکل گیری و وقوع جرم پیشگیری کنند.

فرمانده انتظامی استان زنجان بیان داشت: برگزاری همایش های قرآنی ، محفل انس با قرآن کریم ، ارائه مشاوره قرآنی توسط مربیان به صورت حضوری، پیامکی و تلفنی از دیگر اقدامات قرآنی فرماندهی انتظامی استان زنجان است.

این مقام مسئول ادامه داد: زمینه‌های متعددی برای مطالعه‌ قرآن وجود دارد از جمله‌ این زمینه‌ها که در نیروی انتظامی نیز کاربرد داشته باشد، می‌توان به موضوع امنیت اشاره کرد، نیروی پلیس با این درک و دیدگاه از قرآن، می‌تواند رویکرد مناسبی برای حل مشکلات جامعه داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان به بحث بد حجابی و بد پوششی نیز اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی هر مسلمان است و پلیس نیز هم از لحاظ شرعی و نیز قانونی وظیفه دارد با این ناهنجاری ها برخورد کند.

سردار آزادی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین واجبات دین اسلام است، اظهار داشت: این فریضه حیاتی در ایجاد و برقراری نظم و امنیت اجتماعی نقش اساسی و کارآمد دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.