از ویژگی های منتظران واقعی ظهور، امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، همزمان با ماه مبارک شعبان جشن های نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت ولی عصر (عج) در سراسر کشورمان برگزار شد که آذربایجان غربی نیز از استان های پیشتاز در این خصوص بود.
در این جشن ها که به صورت خودجوش و مردمی برگزار شده بود، فلسفه انتظار مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر سخنرانی سخنرانان در خصوص زندگی امام زمان (عج) و غیبت آن حضرت، موضوع انتظار و ملزومات آن مورد توجه روحانیون مجالس، شعرا، ترانه سرایان و برگزارکنندگان قرار گرفت.
در این آیین ها بیشترین نوای به گوش رسیده، نوای اللهم عجل لولیک الفرج، آوای چند صد نفری صلوات و دعای فرج بود که همراه با نذری برای سلامتی آن حضرت و تعجیل در فرج امام عصر (عج) خودنمایی می کرد.

انتظار برای فرج رکن اساسی عبادت مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در این خصوص معتقد است: انتظار برای فرج از برترین عبادت ها به شمار می رود و این امر بزرگ ترین وظیفه مسمانان در عصر غیبت است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با اشاره به حدیثی از پیامبر اعظم (ص) گفت: طبق این فرمایش مبارک، برترین اعمال امت اسلامی، انتظار فرج از نزد خداوند عزوجل است.
وی به اوصاف منتظران اشاره کرد و افزود: منتظران امام زمان (عج) به آینده خوشبین هستند زیرا به وعده های الهی عقیده دارند و می دانند کسی خواهد آمد و زمین پر از عدالت خواهد شد و به همین جهت در راستای فراهم کردن زمینه ظهور همواره در تلاش هستند.
وی تجدید پیمان با حضرت ولی عصر (عج) را از دیگر اوصاف منتظران دانست و اضافه کرد: دعای عهد یکی از بهترین وسیله ها برای تجدید روزانه عهد و پیمان با آن حضرت به شمار می رود.
امام جمعه ارومیه اعتقاد به امام زمان (عج) و منجی عالم بشریت را از ارکان وحدت بین مسلمانان برشمرد و اظهار کرد: علمای شیعه و اهل سنت به این مسئله یقین دارند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با تاکید بر لزوم پرهیز از ورود خرافات در موضوع مهدویت بیان کرد: نهادهای مسوول و فرهنگی باید معارف مهدویت را به صورت منطقی، عقلایی و درست در بین مردم بیان کنند تا از خرافات جلوگیری شود.

انتظار برای فرج با گوشه نشینی مترادف نیست
یکی از علمای شهر ارومیه نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: امر به معروف و نهی از منکر از جمله ویژگی های منتظران واقعی ظهور به شمار می رود و گوشه نشینی و دعا برای انتظار کافی نیست.
حجت الاسلام سیف الله رستملو افزود: انتظار برای فرج زمینه ساز رشد معنوی همه انسان هاست و هرکس در این راستا قدم بگذارد، می تواند خود را تا مراتب والا بکشاند.
وی بر لزوم شناخت امام زمان (عج) در راستای اعتلای معنوی تاکید کرد و ادامه داد: طبق آموزه های اسلامی، این امر وظیفه هر مسلمانی است و در صورت بی توجهی به آن، معارف خاصی نصیب انسان نمی شود.
وی تاکید کرد: منتظران ظهور حضرت ولی عصر (عج) باید نفس خود را تطهیر کرده و به اخلاق اسلامی آراسته کنند و در کنار آن، موضوع امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار روزانه خود قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + نوزده =