راه علاج و مبارزه با رفتار لیبرالی مسئولان، ترویج امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  صاحب نیوز؛ محسن بوسعیدی، عصر جمعه در دیدار با مردم شهر گرگاب در مصلی نماز جمعه این شهر، با اشاره به ابعاد مختلف شخصیت شهید بهشتی، بیان کرد: امام خمینی(ره) درباره ایشان فرمودند« آنچه که من راجع به ایشان متاثر هستم، شهادت ایشان در مقابل او ناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود، خدا انصاف بدهد به آن هایی که انحصارطلب بودند و می خواستند بهشتی و خامنه ای و امثال این ها را از صحنه خارج کنند».

دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیز درخصوص آیت الله بهشتی فرمودند« وقتی آقای بهشتی زنده بودند از همه توان و ظرفیت خودشان برای اعتلای اسلام استفاده کردند و شهادتشان هم به همینگونه برای اعتلای اسلام مؤثر شد، البته ما از شهادت ایشان بسیار متأسف شدیم و ایشان را در زمانی که ما بیشترین احتیاج را به وجودشان داشتیم از ما گرفتند»، همچنین فرمودند« بهشتی شدیداً متعبد بود».

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در هر حوزه ای که تفکر ناب محمدی حاکم بوده موفقیت و پیروزی به دنبال داشته است،  درحالی که در هر حوزه ای تفکر لیبرالی حاکم بوده شکست خورده و باعث زمین گیر شدن و پسرفت آن حوزه شده است.

حاکمیت بخشی از مدیریت اجرائی شهرستان شاهین شهر و میمه از دهه ۷۰ در دست تفکر لیبرالیسمی است

بوسعیدی، ادامه داد: خواسته یا ناخواسته، عمداً یا سهواً که این جای بررسی دارد، حدوداً از دهه ۷۰ یک نوع تفکر لیبرالیسمی در بخشی از مدیریت اجرائی شهرستان حاکمیت دارد که وجود افرادی در مناصب حساس که کل بودجه عمرانی و فرهنگی شهر در اختیارشان هست و اعتقاد دارند که شهروندان سلیقه های مختلف دارند و بایستی برای هر کدام برنامه ارائه داد، دلیلی بر این مدعا است، این تفکر مبتنی بر لیبرالیسم و حرکتی بر خلاف اصول دوم و سوم قانون اساسی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه‏، با اشاره به نصب نماد ایفل در ورودی شهر، اظهار کرد: این نماد برای القای این بود به مردم که شاهین شهر پاریس کوچولو است صورت گرفته به معنی آن که اینجا آزادی مطلق وجود دارد.

وی با انتقاد از واگذاری منابع شهر به اشخاصی جهت احداث فروشگاه های بزرگ که بیکار شدن بخشی از جامعه را در پی داشته است، تصریح کرد: این فروشگاه ها می توانند با موقعیت خود سلیقه ها و سبک زندگی مردم را تعیین کنند که این خود لیبرال سرمایه داری است، در صورتی که در قانون نظام صنفی به منظور کنترل قیمت ها ساز و کارهای قانونی و متفاوتی دیده شده است.

پروژه های عمرانی شاهین شهر فاقد پیوست فرهنگی هستند

بوسعیدی، واگذار کردن مسئولیت های کلیدی و حساس به اشخاصی که اعتقاد دارند نقطه مقابل تفکر لیبرالی، تحجر است را یکی دیگر از دلایل نفوذ لیبرالیسم در شهرستان دانست و گفت: همین افراد برای تفکر و عقاید حضرت امام(ره) قائل به تفاسیر مختلف هستند.

دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه‏، با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از پروژه های عمرانی شهر هیچگونه پیوست فرهنگی ندارند، بیان کرد: در این سیستم مدیریت، فقط دنیا اصالت دارد و ارزش های دینی که انسان را به سعادت و خوشبختی سوق می دهد هیچ جایگاهی ندارد، البته اگر بخواهیم انصاف داشته باشیم سعی می کردند و می کنند که ظاهر و پوسته را حفظ کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در شکل دهی افکار و رفتار عمومی، رسانه را اصلی ترین ابزار جریان سرمایه داری برای ترویج و اشاعه لیبرالیسم دانست و خاطرنشان کرد: جریان لیبرال علاوه بر اینکه رسانه های خود را مأمور به لیبرالیزه کردن قلوب و اذهان مردم می کند، بر همین اساس تلاش می کنند از به کار گرفته شدن ابزار رسانه توسط گفتمان ها و مشرب های فکری رقیب جلوگیری نمایند و لذا میل به انحصار دارند.

انتقاد دادستان از المان های شهری فاقد ارزش دینی و فرهنگی شاهین شهر

بوسعیدی، با بیان اینکه تمامی تابلوها در شهر به نوعی رسانه محسوب می شوند، ابراز کرد: این رسانه عمدتأ در اختیار این نوع تفکر قرار دارد و به همین علت شهر تبدیل به نمایشگاه شده و زمانی که سپاه به عنوان یک نهاد انقلابی که بر اساس اصل یکصد و پنجاهم قانون اساسی وظیفه نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن را بر عهده آن دارد و نقطه مقابل و رقیب تفکر لیبرالی است، آمادگی خود را برای نصب تعداد قابل توجهی تابلو در سطح شهر با هزینه خود برای امور فرهنگی اعلام می کند، سریعاً به بهانه مدیریت واحد تابلوها در مقابل این نهاد موضع گیری می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه‏، با انتقاد از طراحی المان های شهری خالی از هرگونه ارزش دینی و فرهنگی، افزود: برخی افراد به صرف زیبائی ظاهری المان ها اصرار بر نصب آن ها دارند و برای اینکه دیگران را همراه خود کنند مفاهیم دینی و ارزشی به آن ها بچسبانند، برای مثال میدانی شبیه میدان دانس طراحی می کنند و مفهوم واقعه غدیر خم را به آن می چسبانند.

راه علاج و مبارزه با رفتار لیبرالی مسئولان، ترویج امر به معروف و نهی از منکر آنها است

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با رفتار لیبرالی برخی مسئولان، امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را به عنوان راه علاج این مشکل عنوان کرد و گفت: از سال ۱۳۹۴ با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط مجلس شورای اسلامی، در ماده ۸ این قانون حق امر به معروف و نهی از منکر تمامی بدنه حاکمیت را برای آحاد مردم قائل شده و در ماده ۹ آن برای مسئولانی که به هر نحوی جلوی امر به معروف و نهی از منکر را بگیرد و یا با آمر و ناهی برخورد نمایند جرم انگاری کرده یعنی آن مسئول را مجرم و قابل تعقیب کیفری دانسته است.

بوسعیدی، با ارائه گزارش عملکرد دادسرای شهرستان شاهین شهر و میمه در مدت سه سال تصدی خود، اظهار کرد: با وجود اینکه در چارت سازمانی مصوب برای دفتر دادستان شش نفر و برای دفتر دادسرا ده نفر کارمند دیده شده است، ولی متأسفانه هر کدام از این دفاتر با یک نفر کارمند اداره می شود و کار بسیار سخت و دشواری است، چرا که دادسرای شاهین شهر از لحاظ نیروی انسانی با بیست و پنج درصد چارت سازمانی مصوب در حال ارائه خدمت می باشد.

دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه‏، در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه اعتقاد دارم امر به معروف و نهی از منکر مسئولان باعث صیانت آن ها می شود، به همین منظور در مجامع عمومی و مساجد در جلسات پرسش و پاسخ حضور پیدا کرده و عملکرد خود را در معرض نقد مردم قرار دادم و مردم نیز با نقدهای سازنده و راهگشا کمک مؤثری به بنده کرده اند که از همه مردم شریف شهرستان تشکر می کنم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 10 =