وظیفه ای سنگین در خصوص امر به معروف و نهی از منکر به عهده همه ماست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس امروز (۷ تیر) در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس با اشاره به اینکه خداوند در قرآن می فرماید: «وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ»، گفت: در رابطه با امر فریضتین که قرآن به ما توصیه کرده است، وظیفه ای سنگین به عهده همه ماست.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه خداوند در خصوص این فریضه ولایت الله را به شما داده است، اظهار داشت: یکی از ولایت هایی که به انسان هدیه کرده است ولایت امر به معروف و نهی از منکر است، اگر جایی معروفی ضایع شد و یا منکری شکل گرفت شما حق دارید به وی تذکر دهید و وظیفه دینی خود را انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه معصوم هرگز معروف را ترک و منکر را اجرا نمی کند، اضافه کرد: با این وضع حضرت امیرالمومنین (ع)، در نهج البلاغه به حق مردم در نقد معصوم هم اشاره می کنند اما باید توجه داشت که معصوم حقی ضایع نمی کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه گاهی وقت ها به تصور اینکه این یک تذکر زبانی است، بی ادبی و پرخاش هم شکل می گیرد که باید در این خصوص نهایت دقت را انجام داد، اظهار داشت: باید الگو گیری از بزرگان دین، در بین مدیران و مسئولان هم به وجود بیاید و مسئولان نقدپذیر باشند.

آیت الله دژکام، عدم جمع آوری یک اجتماع و ایجاد یک حرکت مردمی در راستای امر به معروف و نهی از منکر را یک نقطه ضعف بزرگ دانست و افزود: باید مردم سالارانه این فریضتین را اجرا کنیم تا بیشتر در جامعه اثر داشته باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =