نگاه جنسیتی در مسئله عفاف و حجاب حذف شود

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از ارومیه، در جلسه تخصصی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی با موضوع هفته حجاب و عفاف که امروز(۱۷تیر) در استانداری برگزار شد، نسبت به نقش و اهمیت جایگاه حجاب در جامعه پرداخته و احیای سیره فاطمی از ضرورت های جامعه دانسته شد؛ همچنین به نقش خانواده در خصوص پوشش فرزندان و همسران نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
اکبر محمدی، سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی، در این جلسه نسبت به حذف نگاه جنسیتی در هفته عفاف و حجاب اشاره کرده و عنوان کرد: آقایان نیز از تاثیرگذارترین افراد جامعه به شمار می روند و لذا نگاه جنسیتی باید حذف شده و برنامه های برگزار شده صرف حضور زنان نباشد.
وی ادامه داد: فضا را باید برای افرادی که قوانین اجتماعی را می شکنند محدود کرد چراکه خانواده ها در اجتماع نیازمند امنیت و آرامش هستند.
محمدی در ادامه با بیان این که دستگاه های اجرایی، بخشی از انرژی خود را صرف مستند سازی کنند، تصریح کرد: در این میان انتظارات مردم نیز باید در نظر گرفته شود.
قنبری، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی با حضور در این جلسه با بیان این که آسیب های بسیاری در این حوزه متوجه کانون های خانواده است، گفت: افراد دارای مسئولیت باید در این راه قدم برداشته و از خدشه وارد شدن به افراد جامعه جلوگیری شود.
وی با اشاره به برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری نشست در خصوص حفظ شان زن در ادارات و برنامه ریزی و گردهمایی با حضور کارکنان و مدیران از اهم برنامه های این ستاد هستند که هم به شهرستان ها و هم به ادارات ابلاغ شده است.
همچنین همکاری دستگاه ها در هم افزایی و همسویی برنامه ها از جمله ضرورت هایی بود که در این جلسه مطرح شد.
گفتنی است نمایندگان ناحیه مقاومت سپاه ارومیه، فرودگاه ارومیه، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دانشگاه ارومیه، جامعه بسیج زنان سپاه شهدا و صدا و سیما نیز با حضور در جلسه تخصصی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، برنامه های خود را تشریح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هجده =