تشکیل تیم احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در زنجان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام محمدباقر بابایی، مسوول دفتر آیت الله جوادی آملی در زنجان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: دفتر آیت الله جوادی آملی فعالیت خود در زنجان را از ۲۳ مرداد سال گذشته آغاز کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه آیت الله جوادی آملی مرجع تقلید، عارف، حکیم و صاحب کتاب هستند برخلاف سایر دفاتر که محدود عمل می کنند، دفاتر ایشان در استان ها به صورت وسیع کارهای فرهنگی را با محوریت آثار و کتاب های ایشان در اولویت قرار داده است.

حجت الاسلام باقری با اشاره به اینکه آثار و کتاب های این مرجع تقلید در قالب مسابقات کتابخوانی به عموم معرفی می شود، تصریح کرد: دفتر آیت الله جوادی آملی در استان زنجان تلاش می کند تا محلی برای حضور شخصیت های علمی استان، طلاب، نخبگان، دانشجویان، اساتید و صاحب نظران علمی باشد.

وی ادامه داد: دو دوره مسابقه کتابخوانی مهر استاد از کتاب های ایشان با عنوان کوثر کربلا در ماه محرم و کتاب فاطمه اسوه بشر در ایام فاطمیه برگزار شد و سومین دوره این مسابقات از کتاب رازهای نماز تالیف آیت الله جوادی آملی روز جمعه ۵ مرداد ساعت ۹ در مصلای نماز زنجان برگزاری می شود.

مسوول دفتر آیت الله جوادی آملی افزود: در این دوره از مسابقات ۸۰۰ نفراز شهرستان های ابهر، خدابنده، ایجرود و زنجان ثبت نام نموده اند که مسابقات مربوط به شهرستان ها هم با ارسال سوالات در شهرهای مربوطه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دیگر برنامه های فرهنگی این دفتر در زنجان با محوریت آثار و کتاب های آیت الله جوادی آملی برگزار می شود، گفت: به همین منظور ارتباط چشمگیری با حوزه های علمیه استان بالاخص حوزه علمیه خواهران برقرار کردیم.

حجت الاسلام بابایی به برگزاری همایشی با محوریت کتاب فاطمه اسوه بشریت در زنجان با سخنرانی آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اشاره کرد و گفت: این همایش با حضور یک هزار نفر از طالبان علم و معنویت برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره های خانوادگی و تحصیلی، پاسخ به سوالات علمی دانشجویان و طلاب، کمک به نیازمندان و تهیه جهیزیه، ارتباط با مساجد و همکاری با ائمه مساجد از دیگر برنامه های دفتر آیت الله جوادی آملی در استان زنجان است.

مسوول دفتر آیت الله جوادی آملی در زنجان با تقدیر از همراهی ائمه جمعه استان بالاخص امام جمعه زنجان در اجرای برنامه های این دفتر ادامه داد: آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه ها موجود در جامعه است که در این راستا هم پیگیری مباحثی همچون حجاب و عفاف در دست اقدام است.

حجت الاسلام بابایی از تشکیل تیمی به منظور ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهر خبر داد و گفت: امید می رود با اجرای این طرح و ارائه تذکرات لازم، چهره ظاهری شهر اصلاح شود.

لینک خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هشت =