امر معروف و نهی از منکر باید با انگیزه الهی همراه باشد

همایش احیاء امربه معروف و نهی از منکر صنعت آب و برق با حضور مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو ، معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی ، روحانیون صنعت آب و برق استان هرمزگان، معاونت سازمانها و ادارات ستاد احیاء و مسئولین صنعت آب و برق استان در شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان برگزار گردید.

مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در این همایش با بیان اینکه  امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است،گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.

حجت الاسلام علی یزدانپرست افزود : امر به معروف و نهی از منکر، عامل مهمی برای برقراری و پایداری فرامین و دستورات الهی در جامعه و فرد به شمار می آید، و نشانه ی احساس مسئولیت افراد نسبت به یک دیگر جهت حفظ سلامتی و پاکی جامعه می باشد، چرا که در قرآن کریم به ضرورت جمعی آن تاکید شده است.

یزدان پرست در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امر معروف و نهی از منکر باید با انگیزه الهی همراه باشد.

مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو با اشاره به اینکه خدمت رسانی به مردم در بخش های آب و برق یک عرصه مقدس به شمار می رود، افزود: همه مردم از نعمت های آب و برق بهره مند می شوند و هر آنچه می توانیم باید از توفیق خدمت رسانی بهره بگیریم.

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان نیز در این همایش اظهار داشت: مجموعه شرکت های وزارت نیرو در این استان در حوزه فرهنگی فعالیت های گسترده ای داشته اند و ماحصل تلاش و زحمات خستگی ناپذیراتان در این عرصه خدمت رسانی به آحاد مردم است.

محمدباقر حیدری گفت : شناخت و آگاهی از معروف و منکر بسیار مهم است و تشخیص آن دقت فوق العاده ای می خواهد و اگر در این مسیر به وظیفه خود با حساسیت و ظرافت به درستی عمل نکنیم آسیب جدی دیده و نتیجه عکس می گیریم.

وی در ادامه افزود : اگر ما در فریضه امر به معروف و نهی از منکر درست به وظیفه خود عمل کنیم همه توطئه های دشمنان نقش بر آب خواهد بود و در سرنوشت ما ذره ای تاثیر نخواهد داشت.

در این همایش از تلاش و زحمات مدیران عامل و مسئولان فرهنگی شرکت های صنعت آب و برق استان هرمزگان در زمینه توسعه و تعمیق فعالیت های فرهنگی در بین کارکنان تجلیل شد

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =