ماموریت های نیروی انتظامی از مصادیق امربه‌معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان، در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات عبادی و از نشانه های تعهد و پایبندی به دستورات خداوندی و ارزش های اخلاقی عنوان و اظهار کرد: این فریضه الهی، بارزترین و گرامی ترین واجب در بین واجبات است.

وی، هدف تمام انبیاء و اولیاء(ع) را اصلاح امور جامعه دانست و گفت: موثرترین ابزار برای رسیدن به این هدف، احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر و این که این فریضه نمونه ای از فرهنگ والای اسلامی در جامعه است، تصریح کرد: اولین و مهمترین گام در اجرای این امر الهی، شناخت مراتب آن است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: رعایت و توسعه فرهنگ این فریضه در مجموعه سازمانی، بازخوردی مثبت دارد و سبب عملکرد مطلوب در اجرای ماموریت ها و ارتقاء سطح تعاملات فردی و اجتماعی کارکنان می شود.

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: ماموریت های نیروی انتظامی از مصادیق امر به‌ معروف و نهی از منکر است.

سردار جاویدان با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر یک موضوع همگانی است و اجرای آن، تحکیم ارزش های اخلاقی و اسلامی را در پی دارد، بیان کرد: این فریضه الهی باید در جامعه، همگانی و نهادینه شود؛ چرا که می تواند به عنوان شیوه ای کارآمد و سدی محکم در برابر بروز آسیب های اجتماعی باشد.

وی یادآور شد: ماموریت های نیروی انتظامی از مصادیق بارز این فریضه الهی بوده و همه فرماندهان و مدیران انتظامی باید آمران به معروف و ناهیان از منکر حاکمیتی باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − نه =