«امر به معروف و نهی از منکر» راهکاریی در رفع نارسایی‌های فرهنگی

احمد سیاوش‌پور در چهارمین نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم استان کار فرهنگی را امری دشوار و دارای ظرافت و حساسیت بسیار دانست و اظهار کرد: در اجرای طرح‌های فرهنگی لازم است اقدامات و تدابیر هوشمندانه‌ای اتخاذ شود تا فضای سوء استفاده و تضییع چهره کشور اسلامی‌مان فراهم نشود.

وی با اشاره به تعدد دستگاه‌های متولی فرهنگ در کشور افزود: یکی از کاستی‌ها با وجود برگزاری نشست‌های مختلف در حوزه فرهنگ، عدم وجود گفتمان و نگاه مشترک بین متولیان فرهنگی در خصوص موضوعات مهم این حوزه است.

رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر نرمش و آرامش در دعوت مردم به موضوعات فرهنگی گفت: دستگاه‌های مسئول موظفند در جایی که عفت عمومی مورد تعرض قرار می‌گیرد با قاطعیت و جدیت برخورد کنند.

این مقام ارشد قضایی، استان گیلان را دارای فرهنگی غنی و اصیل عنوان کرد و افزود: مردم گیلان انسانهایی فرهیخته و با نجابت هستند و به دلیل همین غنای فرهنگی، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که بعضا درباره آنها سیاه‌نمایی نیز می‌شود از فراوانی کمی در گیلان برخور دارند.

وی با توصیه بر تکلیف دینی «امر به معروف و نهی از منکر» به عنوان بهترین راهکار در رفع نارسایی‌های فرهنگی جامعه تصریح کرد: اجرای این امر واجب دینی با رعایت شرایط آن تاثیر بسزایی در اشاعه فرهنگ اسلامی و کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد داشت.

سیاوش‌پور در پایان خاطرنشان کرد: در موضوع امر به معروف و نهی از منکر همه ما مامور به انجام تکلیف هستیم اما در پیگیری نتایج و اثرات آن باید از شتابزدگی پرهیز کرده و از برخورد هیجانی در حوزه‌های فرهنگی اجتناب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =