نشست مربیان حلقه های صالحین به منظور توسعه کیفی امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرآنلاین لرستان، در این نشست فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و سخنان ائمه (ع) بیان داشت : در قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اکرم (ص) و دیگر ائمه (ع) جهت درست حرکت ما به سمت هدف والا که همان الله می باشد ؛ مشخص شده است، لذا ما باید این جهت را پیدا کنیم تا دچار اشتباه نشویم. وی گفت : بحث خود سازی بسیار حائز اهمیت است و همین نشست های حلقه های صالحین برای پیدا کردن جهت درست است تا راه را گم نکنیم و دچار اشتباه نشویم چرا که زیان کار واقعی از منظر قرآن کسی است که جهت را اشتباه تشخیص می دهد و راه را اشتباه می رود .

مسئول تعلیم و تربیت سپاه ابوالفضل (ع) در ادامه سخنانش بیان داشت : غفلت از خود کم کم باعث می شود که انسان از خدا غافل شود و این غفلت حس دنیا پرستی را در فرد تقویت می کند و او را از راه و مقصدش دور کرده و گمراه می کند.

مهدوی در پایان سخنانش با اشاره به آرمان های انقلاب اسلامی اظهار داشت : قرآن کتاب هدایت است و امام (ره) با بینش کافی توانست راه و جهت درست اسلام را به ما نشان بدهد و به بینش ها ٬ ارزش ها و کنش ها جهت بدهد ؛ او دغدغه اش کمک به انقلاب و اسلام بود لذا امروزه ما نیز در هر رده و مقامی وظیفه داریم از آرمان های انقلاب و اسلام دفاع کنیم چون جهت درست حفظ اسلام است .

وی در این خصوص گفت: انقلاب اسلامی در تمام ابعادش به درستی عمل می کند. در جهت بیرونی، ادامه دادن راه شهداست که مسیر انقلاب تا رسیدن به مقصد بوده و در جهت درونی حفظ اسلام تا رسیدن آن به دست حضرت قائم (عج) می باشد . وی گفت : حلقه های صالحین یعنی اینکه عده ای دور هم جمع شوند و مسیر درست را پیدا کنند و بر خوف خود غلبه کنند چرا که نگرانی مومن در این است که نباید تکالیفش را درست انجام ندهد زیرا پشتوانه ی تمام جهت گیری های ما در بعد فردی ٬ اجتماعی و سازمانی باید قرآن و ائمه (ع) باشد.

این نشست با بحث و تبادل نظر سرگروه ها و مربیان صالحین واحدهای تابعه ی دانشگاه علوم پزشکی لرستان پیگیری شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =