نقش رسانه ها مصداق نقش امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری رشت پرس مصطفی سالاری با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های استان افزود: استان گیلان در کنار برخورداری از مواهب الهی دارای منابع انسانی ارزشمند بسیار بوده از اینرو می توان با تقویت راه های ارتباطی شاهد افزایش درآمد و رونق استان باشیم..

وی با اشاره به مصرف بنزین کاذب در استان و مشکلاتی که طی چند روز اخیر ایجاد شد اظهار داشت: در جریان شایعه کمبود بنزین و سرازیر شدن مردم به جایگاههای سوخت و مصرف بی رویه سرمایه اجتماعی آسیب دید و با نادیده گرفتن سرمایه اجتماعی  بسیاری از فرصت ها به تهدید تبدیل می شود و همه باید کمک کنند تا نگرانی و آسیب ایجاد شده در جامعه رفع و اعتماد عمومی تقویت شود.

سالاری کشاورزی، صنعت، تجارت و خدمات را اولویت های توسعه استان برشمرد و گفت: بوم گردی زیربخشی از توسعه گردشگری است که در صورت توجه بدان، شاهد رشد اقتصادی استان خواهیم بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه بوم گردی صرفا در محدوده طرح هادی روستا و در راستای توسعه اقتصادی اجرا می شود افزود: اگر از ظرفیت روستا توسط روستائیان استفاده نشود توسط افراد خارج از روستا بهره برداری و تاثیری در اقتصاد روستا نخواهد داشت.

وی در ادامه سخنان خود از راه اندازی  ستاد سرمایه گذاری استان طی ۲هفته آینده خبر داد و افزود: برخی از قوانین در حوزه سرمایه گذاری منقضی شده و این مسئله مختص گیلان نیست بلکه ملی بوده و باید تغییر یابد.

سالاری در ادامه به معضل دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت اشاره و بیان کرد: تا زمانی که مشکل فاضلاب شهر رشت حل نشود، مشکل رودخانه ها نیز حل نخواهد شد که این امر نیازمند ایجاد سدهایی برای جبران کم آبی و زیباسازی حریم رودخانه هاست.

سالاری با اشاره به انتصاب مدیران سیاسی استان اظهار کرد: فردی را که در جریان انتخابات مخالف دولت بوده به هیچ عنوان در مسئولیت سیاسی منصوب نخواهم کرد زیرا باید این مسئولیت همراهی با سیاست های دولت باشد. اما در مسئولیت های اجرایی و فنی، جناح بندی سیاسی مورد توجه نبوده و تعهد و تخصص اصل مورد توجه است.

  استاندار با اشاره به برخی مخالفت ها در استفاده از ظرفیت جوانان در استان خاطرنشان کردکارشکنی های سنگینی در عرصه جوان گرایی و انتصاب چند جوان به عنوان بخشدار در استان شد و برخی ها، هر جا که می شد، شکایت کردند اما به جوان گرایی اعتقاد داشته و به جد پیگیر آن هستم.

وی در ادامه بر تشکیل کارگروه رسانه در استان تاکید و بیان کرد: در چارچوب قانون از رسانه ها حمایت می کنم اما از رسانه هایی که تنها اسم دارند و در استان چاپ نمی شوند حمایتی نخواهم داشت.

سالاری به بسته های حمایتی از خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: روند پرداخت بیمه تکمیلی خبرنگاران همچون سال های گذشته انجام خواهد شد و خبرنگاران نگرانی در این خصوص نداشته باشند

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =