مطالبه گری خبرنگاران، امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف یاسر قزوهی در گفتگو با خبرگزای مهر اظهار کرد: خبرنگاران کار امر به معروف و نهی از منکر را انجام می دهند، اگر مطبوعات درست به وظیفه خود عمل کنند می توان مطمئن شد این فریضه الهی در جامعه تحقق یافت.

وی افزود: گاهی از اوقات نداشتن اطلاعات درست و عدم حمایت باعث می شود رسانه نتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: رسانه به عنوان یک تکلیف شرعی، دینی و انسانی می تواند همه انسان ها را به کارهایی که بر روی زمین باقی مانده و انجام نشده است دعوت کند.

وی افزود: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند که می توانند حرف های مردم را به مسئولان برسانند و آن ها را مطالبه گری کنند که خود این کار امر به معروف و نهی از منکر است.

قزوهی خبرنگاران را عامر به امر معروف و نهی از منکر دانست و اظهار کرد: با توجه به اهمیت نقش رسانه خبرنگاران باید از کنایه و طعنه زدن خودداری کنند.

وی تصریح کرد: بنا خبرنگاران باید کمک به جامعه باشد تا مشکلات حل شود و آگاه سازی مردم در ورود به ام به معروف و نهی از منکر بیشتر شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: اکنون جامعه به سمتی در حال پیش رفتن است که آسیب های اجتماعی به منازل ما رسیدند و اگر همه ما تلاش نکنیم و آگاه نباشیم حتما گرفتار خواهیم شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =