حفظ فریضه امر به معروف و نهی از منکر، حافظ هویت تربیتی تشکل دانش آموزی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامد علامتی در نشست مربیان منتخب خواهر سراسر کشور با اشاره به هشت نکته در خصوص حفظ هویت تربیتی تشکل های دانش آموزی افزود: یکی از مهمترین آنها توجه به نقش ها و مسئولیت های فردی و اجتماعی است.

وی گفت: حفظ فضای معنوی تشکیلات دومین نکته ای است که لازمه شکل گیری فرایند تربیتی است که آن را باید با ذکر مصیبت و توسل به اهل بیت (ع) در بین دانش آموزان حفظ و تقویت کرد .

علامتی یادآور شد: پرهیز از فردگرایی و مرید پروری در عین الگوسازی یکی دیگر از نکات حفظ هویت تربیتی تشکل های دانش آموزی است که یکی از راهبرد های تربیتی در تشکل محسوب می شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهارکرد: فرآوری و فراگیری مراجعه به منابع اصیل تربیتی از دیگر نکات حفظ هویت تربیتی است و دانش آموزان باید با قرآن کریم، احادیث و رساله نسبت به آن انس گیرند.

وی اظهار داشت: آرمان خواهی انسان بیش از همه مستلزم تحمل، صبر و بردباری است و تمرین صبر و بردباری از دیگر نکات حفظ هویت تربیتی تشکل است و اعضای تشکل باید اصول حفظ صبرو بردباری را یاد گیرند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به این که، حفظ فریضه امر به معروف و نهی از منکر هفتمین نکته در حفظ هویت تربیتی تشکل است تاکید کرد:باید این نگاه را در اتحادیه داشته باشیم و دیگران را عاشقانه به خوبی ها دعوت کنیم. بی تفاوتی اعضا نسبت به سرنوشت معنوی و اخلاقی یکدیگر آغازی بر پایان هویت تربیتی تشکل است.

علامتی اضافه کرد: تمرین نظم و کار جمعی از جمله نکاتی است که برای حفظ هویت تربیتی تشکل الزامی است و نباید دانش آموزان مصرف کننده باشند بلکه باید در تمام برنامه ها و فعالیت های جمعی شرکت کرده و برنامه ها را خودشان مدیریت کنند.

لینک خبر

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =